Dobrý den,

i já bych se ráda zapojila do této soutěže a posílám pravdivý příběh.

Byly to naše první Vánoce v novém bytě. Byli jsme ještě svobodní a zamilovaní. Můj tenkrát ještě přítel, dnes manžel a otec dvou malých lumpíků, byl optimista od narození a prováděl mně a všem známým lumpárny. Např. zavedl je na balkón, aby jim ukázal, jaká je tam zima, vodil je do sklepa, aby jim ukázal tmu. No prostě vždycky si něco vymyslel a vždy se někdo nechal nachytat. Proto jsem i já nechtěla zůstat pozadu a hlavně jsem mu chtěla všechno oplatit.

Vymyslela jsem geniální plán. Koupila jsem nádherný model autíčka od Buraga, koupila jsem v autosalónu opravdický klíč od auta a nechala do něj udělat zářezy jako do opravdického autoklíče. Večer jsem připravila večeři a čekala na to nadšení, co bude následovat pod stromečkem. Došlo k rozbalování dárků. Dali jsme si pár drobností a já mu pak dala maličkou krabičku s klíčem od auta. Nevěděl, co na to říct, tak jsem použila svou fantazii a vylákala ho ven, kde krásně sněžilo, a jelikož byly Vánoce, nikdo se venku nezdržoval.

Vedla jsem ho cestou ke garážím a vykládala jsem mu, jak jsem vyhrála ve Sportce a za to koupila pro něj auto, aby už nemusel jezdit tramvají. Měl nespočet otázek, byl napjatý jak struna, třásl se zvědavostí. Má fantazie se zapojila na 100 %, a tak jsem mu odpovídala na každou všetečnou otázku.

Po půl hodině, kdy jsem ho dovedla před otcovu garáž, jsem ho nechala stát před ní a jala se jako hledat klíče.

Samozřejmě, že jsem je nenašla, když jsem žádné neměla. Myslel, že mě přetrhne, a málem garáž vypáčil, když jsem ho zastavila a řekla mu, že jeho Vánoční dárek leží „jen" pod stromečkem a ne v garáži, a že to má za všechny své nejapné žertíky, a popřála jsem mu krásné a veselé Vánoce. Málem mě sice roztrhl, ale já se radovala, že se mi konečně podařilo napálit i jeho.

Musím přiznat, že i dnes se mu podaří občas někoho nachytat, ale u mě už moc neuspěje, já ho mám přečteného.


A víte co? Ta procházka na Vánoce byla naše poslední, od té doby se mi ho už nikdy nepodařilo z vyhřátého bytu vylákat ven. Snad kdybych opět něco vymyslela...

Michaela


Soutěž o vánoční příběh skončila. Vyhodnocení najdete ZDE! Příběhy, které teprve zveřejníme, byly také zařazeny do soutěže.

Reklama