Také čtenářka s nickem Klemsik má neblahé zkušenosti s bolestmi hlavy. Podědila to bohužel po své mamince a babičce. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Krásný den, doufám, že vás dnes žádné bolesti hlavy netrápí.

S bolestmi hlavy mám také své zkušenosti. V rodině to máme asi dědičně, bolestmi hlavy trpí má babička i maminka.
Babička pociťuje bolest hlavy z nevyspání a únavy, mamka to má zase po požití alkoholu, nebo když sedí někde v nevětrané, zakouřené místnosti s vydýchaným vzduchem.
A já jsem si na své první bolesti hlavy přišla v 15ti letech, kdy jsem začala užívat antikoncepci. Žádná antikoncepce mi nikdy nesednula, bolesti hlavy, návaly, příšerné nálady byly na denním pořádku. Zkoušela jsem to vždy nějakou dobu vydržet, protože jsem si bláhově myslela, že se jedná jen o pár týdnů, ale po pár měsících jsem toho měla plné zuby.

Takže jsem opět šla ke gynekologovi, který na mě koukal jako na blázna. S nechutí mi předepsal jinou antikoncepci, opět o něco dražší a zřejmě i kvalitnější, ale bohužel. Takhle jsem se trápila osm let. Několikrát jsem bolest zajídala brufenem, protože zlaté osvědčené rady, že máte jít na vzduch, jíst takovou a makovou stravu a vyvarovat se stresu apod. na mě zkrátka vůbec nezabíraly.

Občas jsem skončila na pohotovosti, když jsem měla tak silnou, pulzující bolest hlavy, že jsem nemohla pomalu ani vstát z postele, dostala jsem injekci na bolest a uklidnění, která mi trochu pomohla, ale pořád to nebylo řešení. Od lékařů jsem neustále slyšela, bez vyšetření, že jsem mladá na bolest hlavy a že je to třeba jen stresem ze školy, nevyspáním apod.

Když jsme s přítelem plánovali miminko, vynechala jsem na pár měsíců antikoncepci a rázem jsem byla jiný člověk, bez bolesti hlavy, bez návalů, stavů deprese, zavodnění organismu, žádná mastná  pleť, špatné vlasy, akné. Všechno se srovnalo. A bez antikoncepce mi bylo mnohem lépe.

Pak přišla na svět dcerka a já začala přemýšlet, jak vyřešit situaci s antikoncepcí. Až jsem po dlouhém zkoumání přišla na jediné řešení - Mirenu. A dobře jsem udělala. Jsem spokojená! A hlavně mě netrápí bolesti hlavy každý den, neomezují mě v běžných činnostech a životě.

Dnes mám občas bolesti hlavy opravdu z nevyspání, stresu v práci, únavy anebo běžných starostí. Spouštěčem bolestí je u mě i hodně ostré, aromatické jídlo nebo překořeněné jídlo.

Takže se snažím takových jídel vyvarovat, ale s tím stresem a nevyspáním je to horší.

Když mě začne bolet hlava, jdu si na 20min. lehnout, zatáhnu žaluzie, hodně vyvětrám místnost - pomáhá mi chladný vzduch, na hlavu si dám studený obklad a nikdo mě nesmí rušit – i když, co si budeme povídat, s dítkem to jde leckdy opravdu těžko.
A někdy mi stačí procházka a pobyt na čerstvém vzduchu. Ticho a klid. Vypustit všechno z hlavy a relaxovat.
A když už je opravdu nejhůř, sáhnu po tabletce na bolest.

V rodině máme i mladého, 31letého známého, který trpí neidentifikovatelnými bolestmi hlavy a když jsem ho jednou vezla do nemocnice, málem jsem se z něj zbláznila. Nebyl schopný téměř stát, hlavu si držel v dlaních a měla jsem pocit, že si jí rozmačká, hrozně brečel a při čekání na pana doktora - které mimochodem trvalo téměř 2 hodiny, mlátil hlavou o zeď.

Hrozný pocit a příšerné dvě hodiny čekání i pro mě. Chtěla jsem mu nějak pomoci, ale nebylo jak. Bezmoc je hrozná. Nicméně, dostal kapačku a bylo mu celkem dobře. Lékař mu napsal recept na dva prášky - každý v hodnotě 500kč, které si měl vzít v případě, že by se takový stav opakoval. Bohužel takový stav má jednou za čas, třeba jednou, dvakrát za rok, ale ty bolesti jsou o to horší.

Bolest hlavy je nevyzpytatelná a přijde v tu nejméně vhodnou dobu. Přeji všem čtenářkám hodně zdraví a žádné bolesti hlavy!

Klemsik

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Někteří lidé opravdu prožívají šílené stavy, chudák ten váš známý.  
A vy také. Moje dcera prožívala to samé, když brala antikoncepci, měla silné bolesti. Musela ji vysadit, tak teď jen čekám, kdy mi oznámí, že budu babičkou – a hlava rozbolí zase mě :)
Děkuji, že jste napsala, mějte pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Bolesti hlavy (nejen za úplňku)

  • Trpíte na bolesti hlavy?
  • Kdy nejvíc?
  • Jsou bolesti opakované nebo ojedinělé?
  • Má na vás vliv třeba právě zmiňovaný úplněk?
  • Trpěla (trpí) bolestmi hlavy i vaše maminka, babička?
  • Jak se s ní vypořádáváte?
    Bylinkami, spánkem, tabletkami?

Téma je to bolestné, ale bohužel časté.

Těším se na vaše příspěvky i rady, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným kosmetickým dárkem / pro sebe nebo pro kamarádku …

dddd

Reklama