Pokud se vydáte do egyptské Taby, můžete vyrazit na krásný výlet – poznat tajemný klášter svaté Kateřiny a pozorovat východ slunce na Mojžíšově hoře…

 

Taba, egyptské místo, kam můžete zamířit na krásnou dovolenou, vám nabídne několik zajímavých míst, kam můžete vyrazit na výlet. Jedním z nich je nejstarší křesťanský klášter, klášter svaté Kateřiny, který se rozprostírá pod světoznámou Mojžíšovou horou.

Jeden z nejznámějších klášterů na světě stojí podle tradice na místě, kde k Mojžíšovi promluvil Bůh v podobě hořícího keře. Klášter byl pojmenován po šlechtičně narozené v Alexandrii, která přestoupila na křesťanství a zemřela jako mučednice. Její ostatky byly nalezeny a uchovány mnichy.

 

Celodenní výlet, který můžete podniknout autobusem do vrcholů Sinajské pouště, určitě bude slibovat spoustu nevšedních zážitků. Klášterní pevnost ve výšce 1 570 m mezi Horanu Dlabal Musá a Dlabal Katarina. Poustevníci se zde usídlili již okolo 300 let po Kristu. Kolem roku 330 zde nechala císařovna Helena postavit kostel, který byl v 6. století císařem Justinem začleněn do opevnění kláštera.

 

Uprostřed kláštera se nachází justiánská bazilika ze 6. století. Je zde také kaple hořícího trnitého keře, která byla postavena na legendárním místě posvátného trnitého keře.

 

 

Pokud se vydáte na tento nezapomenutelný výlet, můžete spojit prohlídku kláštera s výstupem na Mojžíšovu horu. Biblická Mojžíšova hora je posvátným místem. Zde údajně vznikla boží smlouva s lidem - Desatero božích přikázání.

 

Výstup začíná nad klášterem ve výšce 1 700 m. Tuto podívanou vyhledávají spousty věřících, takže počítejte s tím, že na vrcholu uslyšíte tiché modlitby v různých jazycích. Východ slunce je zde nádherný. Hora je vysoká 2 285 m, můžete si vybrat ze dvou variant výstupu. Nahoru vede buď relativně pohodlná cesta s mnoha serpentinami nebo 3 tisíce rozeklaných, příkrých schodů. Na horu se vystupuje v brzkých ranních hodinách a na vrcholku si můžete vychutnat úchvatný východ slunce.

 

Do Taby a dalších středisek v Egyptě se spolehlivě dostanete díky cestovní kanceláři Fischer.

Na jejich webových stránkách naleznete aktuální nabídku na ubytování ve špičkových hotelech již od 8 900,- Kč (například můžeme doporučit hotel Radisson SAS Resort, Marriot, Hyat Regency…

 

Více informací najdete na www.fischer.cz

 

Dopřejte si dovolenou v teple i lednu či v únoru!

Reklama