Moje první těhotenství probíhalo od počátku úplně bezproblémově a já se na porod samozřejmě moc těšila, i když se mi hlavou pořád honily otázky typu: stihnu dojet do porodnice včas, poznám, kdy bude ten správný čas?

Tyto otázky si určitě klade každá prvorodička. Já jsem si je kladla ovšem úplně zbytečně. Prostě se mé dcerce nechtělo z maminčina pohodlí, a tak jsem k porodu, který musel být uměle vyvolán,  přijela tramvají.

 

Po hodinovém čekání v  pokoji mi pan doktor zavedl  do pochvy nějakou tabletu, prý pro vyvolání porodu, a pak mě vzala sestřička  na klystýr a vyholení. Až do té doby jsem byla úplně v klidu a netušila jsem, že za pár minut budu rodit. Porodní stahy mi nastaly během půl hodinky a za dalších 20 minut byla dcera na světě.

 

V tom okamžiku, co jsem ji uviděla, jsem na veškeré bolesti u porodu zapomněla a říkala jsem si, že to není nic hrozného a klidně budu rodit další dítě.

 

Po dvou a půl letech jsem si opět přijela do porodnice tramvají vyvolat porod druhé dcery, avšak s ní jsem si protrpěla daleko víc a už bych ten pocit nechtěla zažít. Po zavedení tablety k vyvolání porodu a po vyholení a klystýru jsem se už nemohla dočkat, kdy mi začnou bolesti, ať už vidím své druhé dítko. Bolesti sice začaly brzy, ale tak intenzivní, že pan doktor  mi je musel utišit, protože jsem se neotvírala, za 20 minut opět začaly takové silné bolesti a situace se opět opakovala, a ještě do třetice. Na počtvrté už doktor svolal všechny dostupné  lékaře, takže se kolem mé postele seběhlo 8 doktorů, všichni mě obletovali, vyšetřovali a po půl hodině neuvěřitelných stahů mě bez jakéhokoliv vysvětlení odvezli výtahem na operační sál, kde po mě chtěli podpis, že souhlasím s císařem. Já jsem v tu chvíli nebyla schopná ani udržet propisku, natož se podepsat, tak jsem tam udělala nějaké klikyháky, a už jsem byla na sále a uspávali mě.

 

Pak už si jen vzpomínám na  probuzení na jipce a sdělení, že se mi narodila krásná, zdravá holčička. Můžu vám říct, že když porovnám oba porody, tak není nad klasický porod. Při císařském řezu jsem přišla o tu nádhernou chvíli, kdy jsem ještě špinavou dcerku vzala do náruče a viděla jsem, jak je krásná a veškerá bolest byla ta tam.

Věra

----------------------

Milá Věro, krásně napsané...děkuji.

Pište mi na redakce@zena-in.cz. Dnes totiž všechny rodíme... :o)))