sd
Z kolekce: F&F

Jestli o něčem můžeme říct, že patří k nestárnoucí módní klasice, je to rozhodně denim. Džínovina je materiál, který se využívá již od 17. století. Dlouhá léta vévodí módním trendům a je jedno, jestli je podzim, zima či léto. Denim je zkrátka nesmrtelný.

Levi´s
Z kolekce: Levi’s

První zmínka o denimu je ze 17. století, kdy italští námořníci nosili oděv, který se mu podobal. Levi Strauss je ten, komu můžeme za světové rozšíření džínoviny jako takové poděkovat. Ten začal v USA prodávat pracovní oděv z této tkaniny. První džíny si nechal patentovat v roce 1873. Tyto pevné kalhoty s cvočky, kapsičkou a poklopcem na knoflíky se setkaly s takovým ohlasem, že se z nich postupem času stal módní kousek.  V Evropě je známý denim přibližně od 30. let 20. století. Může za to především mládež, která si džíny oblékala, aby ukázala svůj odpor proti konzervativní společnosti. Největší obliba denimu však nastala v 70. letech, kdy bylo běžné obléct se do džínoviny od hlavy po paty. V Čechách se džíny začaly šít v roce 1978, byly známé pod značkou Yukon. Avšak na americkou klasiku zdaleka neměly.

ds
Z kolekce: H&M

Nejznámější podobou džínoviny je klasicky modrá, tak jak ji všichni známe. Ovšem módní dómy a návrháři si s denimem neustále hrají. Vznikají tak různé barevné varianty. Kromě modré je velmi oblíbená černá, bílá či šedá. Výjimkou nejsou ani odstíny růžové nebo zelené. V podzimních kolekcích aktuálně naleznete méně výrazné barvy, jako je například již zmíněná šedá džínovina.

Nenechte si ujít:


 

sd
Z kolekce: Levi’s

Ženy krev a mléko se této tkaniny obávají. Není třeba se jí vyhýbat, i přesto, že máte nějaká ta kila navíc. Stačí jen správně zvolit s ohledem na proporce a vyhnout se výstředním kombinacím ve stylu 70. let. Navíc pokud sáhnete po černé či tmavě modré džínovině, opticky na své siluetě uberete pár centimetrů. Jen si dávejte pozor na světlé ošoupání. To naopak rozšiřuje a poutá pozornost na partie, kde se objevuje. Nejčastěji na stehna a zadeček.  

sd
Z kolekce: Levi’s

Co se nosí?

  • Jsou to především propínací košile či košilové šaty, které jsou nejvíce oblíbené
  • Džíny různých střihů a délek. Kromě slimek jsou to zvony, které jsou trendy
  • Do módy se opět vrací overaly a lacláče
  • Sukně midi délek
  • Ať už sáhnete po čemkoliv, můžete si být jistá, že nešlápnete vedle. Denim jednoznačně boduje!

Čtěte také:

Reklama