Naše redakční kolegyně Klárka má chvilku před svatbou, a tak mě zajímalo, jak to chodí u takových budoucích novomanželů.

My jsme zrovna nedávno řešili, jak to uděláme po svatbě s penězi, protože zatím máme každý svoje konto a kartu a rozhodně se navzájem nekontrolujeme, kdo za co a kolik utratí. Společné nákupy (jídlo a pod.) platíme napůl. Zatím jsme se shodli, že asi vznikne nějaké třetí konto, na které budeme oba posílat stejnou částku, a z té se potom bude platit, co bude potřeba.

Nedokážu si představit, že by mi partner každý měsíc vysypal peněženku po výplatě na stůl a měla bych hospodařit já. Stejně tak ani já bych mu opravdu nerada svěřila ÚPLNĚ všechno, co vydělám... že bych pak chodila a říkala: Dej mi tři stovky, chci si koupit novou řasenku... jímá mě hrůza!

V restauracích platí z 90 procent on, ale stane se, že občas zaplatím já, nijak to neřešíme. Z domu jsem zvyklá, že všude platil táta, takže tenhle model jsem asi převzala a je mi rozhodně bližší. Uvidíme, co bude po svatbě. :)

________

Klárko, děkuji a přeju ti, aby to bylo po svatbě na 100 %.

Saša

Téma dne 27. května 2011

Tématem dnešního vydání je útrata v restauracích, klubech, kinech, kavárnách, divadlech, zábavách a na řadě dalších míst. Nezajímá nás, kolik utrácíte (to nám může být samozřejmě úplně jedno), ale spíš kdo z vás platí. Jestli častěji vy, nebo váš partner.

  • Jestli vám přijde samozřejmé, že by měl platit muž (a je jedno zda ze svých či společných prostředků, jde o samotný proces placení)
  • Jestli vám je jedno, kdo dá číšníkovi peníze, zda vy, nebo partner
  • Jestli jste zažily nějakou trapnou nebo veselou historku u placení útraty
  • Jestli jste někdy odešly bez zaplacení :)
  • Na jaké krásné místo vás pozval váš partner
  • Jaká byla jeho (či vaše) největší útrata
  • a tak dále, a tak dále... životních příběhů je spousta.

Asi jsem ze staré školy, ale přijde mi divné, abych platila za svého partnera, byť bych na to měla. To bych mu ty peníze raději podstrčila tajně pod stolem a vyhnula se tak pro mě dost nepříjemnému pocitu. A naopak se neochudila o pocit galantnosti ze strany mého partnera.

Možná jste na tom podobně, a nebo také úplně jinak. Vaše příběhy a zkušenosti pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás obdrží dáreček - ale tentokrát ne pro sebe, ale pro svého milého - ať už přítele, manžela nebo slušně vychovaného syna, který za dámu zaplatí. :)

pánský dárkový balíček vlasové kosmetiky Attitude

balicek

Reklama