Nemohu nepřispět k tématu, nedá mi to. I když se možná tak úplně přesně nestrefím, je můj zážitek natolik čerstvý, že ho musím vypsat.

Na začátku týdne se nám doma pokazila karma a život bez teplé vody se nám moc nezamlouval. I jali jsme se obvolávat plynaře. Bohužel – žádný neměl čas.

Alespoň ne ve chvíli, kdy bychom ho měli my. Nakonec vypomohla příbuzná, sehnala nám známého. Kdybych tušila, co k nám přijde ZA MODEL (Míšo, tady to sedí!), snad bych si radši ještě pár dní ohřívala vodu na plotně a umývala se v umyvadle.

Stručně – přišel ošuntělý šedesátník a celou hodinu, co karmu opravoval (a tady všechna čest, podařilo se mu to), jsem musela poslouchat přednášku o tom, jak je to teď všechno celé špatně (byla to typická stará struktura, jak my doma říkáme, která by se nejradši vrátila před rok 1989).

Následovalo pojednání o „dnešní mládeži“ a jako poslední přišla na řadu „odborná studie“ na téma dnešní mluvy mladých… neustále mě oslovoval, takže nebylo úniku, říkal: Vy mladí dneska… a pokračoval na předchozí téma v různých, více či méně debilních variacích.

Český jazyk jsem studovala a staré komouše nesnáším – nemělo vůbec cenu se s tím pánem bavit a konečně, opravil, co jsem potřebovala. To jediné mě potěšilo, jinak mi ale tenhle „moralista“ spolehlivě pokazil celý den.

Klára Milošová


Umím si to představit. Zažila jsem jednoho, který žvanil celou dobu, co spravoval odpad, a asi stodvacetkrát mi řekl paninko. Chtěla jsem ho uhodit hasákem. Nešlo odejít. „Kdepak vás mám, paninko?!!“. Při nuceném návratu jsem mumlala „v p...li, dědku“. :-))

 

Reklama