Povodeň se bohužel nevyhnula ani našim Radkovi a Klárce Křížovým. Jejich milovaná chata je ve vodě. Není potřeba komentáře, více v příspěvku a na fotografiích.

Sedím nad on-line zpravodajstvím o stavu vody na Berounce celý víkend. Telefon mám zavařený, baterka sotva stíhá. Každých 10 minut aktualizuju stránku, co se líně natahuje, někdy hodí error, že nefunguje. Tak pátek ještě dobrý. Sobota už první stupeň povodňové ativity, pak to vleze do druhého. Sobota večer je kritická. Voda stoupá 15 cm za hodnu a mě je jasný, že to nevypadá dobře. Taky že ne. Přesně o půlnoci přeleze do červené stupnice a je ve třetím povodňovým stupni. To znamená, že máme vodu nejen na zahradě, ale taky už v chatě, na kterou jezdíme každý víkend a kterou si hýčkáme a pracujeme na ní, aby nám tam bylo dobře a byla krásná. Jenže teď se to zase komplikuje. zase přišla povodeň. Při tom jsme to, přímo na břehu Berounky, 11 let ustáli.

V neděli v devět dopoledne byla voda na zahradě, kolem všude řeka, I v našem domě. Kytky, které jsem si vysadila do květináčů buď ještě přežívají nápor proudu nebo už odpluly směrem ku Praze.

Zatím je v domě asi 30c vody. Jenže, i když to stagnuje a voda se zatím nezvedá, dle prognóz se zase bude zvedat. Ach jo. Zařízený dům, nacucané matrace, skříňky, sedačka, kuchyňská linka, spotřebiče. Všude zatuchlé bláto. Kdyby to už nestouplo, škody by nebyly až tak velké. Jenže, je 21.34 neděle večer. Celý podvečer zase zavařuju svůj telefon a nutím jednoduchou stránku hydrozpravodajství toku Berounky, aby se načetla.

Křivka grafu, kam voda půjde, vůbec není pěkná. Třeba si to blbě spočítali, říkám si... Jenže, i když se 12 hodin nic nedělo, voda nestoupala ani neklesala, tak už teď zas jede vzhůru a kopíruje křivku prognózy..už stoupla od odpoledne o 25 cm. Je to jasné. Chata musí stát na nožičkách. Aspoň metrových. Abysme se příště vyhnuli vodě, aby nás obtekla. Tak nám držte palce :-)

Klára

p.s.

Co je ale zaplavená chata oproti vyhaslým životům. Jak hledají ty dva raftaře, co dostali ten bezva nápad jít se bez vesty svést na divoký Berounce, ještě za tmy, tak to se stalo u nás, jen kousek od naší chaty. Připluli od Karlštejna a na jezu se vyklopili. Bohužel vyplaval jen jeden.Dva jsou někde, nikdo neví kde...  A hledací práce nemohou probíhat - když tu vodu vidíte, jen blázen by tam vlezl, ani profesionálové na to nemají podmínky.

kjedna

kdva

ktri

kctyri

___________________________

Klárko a Radku, hodně síly a držíme palce !!! Dávejte na sebe pozor – a věřte, že bude líp!
redakce

Povodním se budeme věnovat v celém dnešním tématu.

Máte fotky stoupajících vodních toků? Pošlete je nám na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz i s krátkým popiskem.
Děkujeme za všechny vaše příspěvky, komentáře i fotografie.

Jednu ze čtenářek (fotografek) odměníme pěkným dárkem.
(Došlé příspěvky k tématu Kamarádské žertíky zveřejníme příští týden)
redakce

použitý zdroj: www.zachranny-kruh.cz

Reklama