Naše šéfová Klárka se vypravila do kina na Melancholii. Těžký film od režiséra Larse von Triera (ostatně, jak je jeho zvykem). Která jste tento film viděla také, můžete hodnotit společně s ní.

Líbila se vám Melancholia?

Asi před dvěma týdny jsme se se známými vypravili na film Melancholia od dánského režiséra Larse von Triera.  Byl to docela náročný film, všichni jsme odcházeli z kina se s míšenými pocity. Ne každému z nás se ale film líbil.

Mám ráda záhadné filmy, ponurou atmosféru, napínavý děj, tušení napětí, které je strašidelnější, když není vidět… akorát Melancholie se mi v první půlce nelíbila vůbec (klidně bych odešla z kina), až když začala druhá část, tak jsem ji odokoukala s tím, jak to dopadne, jak vyzní závěr filmu – všichni umřou, naše planeta se střetne s modrou planetou s poetickým názvem Melancholia.

Jestli jste tento film viděli, jak se vám líbil?

Stručně o filmu

Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čerstvou matkou. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka. Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce. Pověstný je i náročným vedením herců – zejména pak hereček, z nichž se právě v Melancholii v hlavních rolích představí plavovlasá kráska Kirsten Dunst, známá například z velkofilmu Spider-Man či historického snímku Marie Antoinetta, a démonická Charlotte Gainsbourg, která omráčila diváky i kritiky svým suverénním herectvím v Trierově předchozím a značně šokujícím mysteriu Antikrist. (oficiální text distributora)

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/268533-melancholia/

Melancholia

___________

Klárko, děkuji za příspěvek. Od Larse von Triera miluji film Prolomit vlny, pro mě nejlepší film, který kdy natočil. Ale je to jen můj názor. Zvažuji i tu Melancholii. Nechceš se mnou na ni jít ještě jednou? :):)

Saša

Prolomit vlny

Kino je tématem dnešního vydání, dne 14. července

 • Kdy jste naposled byla v kině?
 • Jaké máte ráda filmy?
 • Který je váš nejoblíbenější?
 • Když chcete nějaký film opravdu vidět, jdete na něj do kina, počkáte, až vyjde na DVD, nebo se na něj podíváte prostřednictvím internetu?
 • Máte ve vašem bydlišti kino?
 • A co letní kino?
 • Zdají se vám dnešní ceny vstupenek přehnané?
 • Upřednostňujete velká multikina nebo malá klubová kina?
 • Myslíte, že úroveň natočených filmů v současnosti upadá?
 • Pokud by to šlo, na jaký film byste nás pozvala Vy osobně do kina? (jakýkoliv)
 • Odešla jste někdy z kina?
 • Pláčete v kině?

Pište o čemkoliv, co se týká tohoto krásného filmového tématu. Pište o svých zážitcích ze sedadel kin, ale i o prožitcích z filmového plátna. Můžete poslat i odkazy na YouTube, můžete cokoliv. Jako ve filmu…

Na vaše příspěvky se moc těším.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním – jak jinak – filmem.  Bohužel, nepozvu Vás do kina (i když, kdo ví)), ale zatím posílám jen DVD: film režiséra Jiřího Menzela: Skřivánci na niti a k tomu na odlehčení Popelku

popelka

 

Reklama