Do testování se zapojila i naše kolegyně Klára z redakce. Jak se jí nové CRAFT PRO Endurance Trail líbí?

Běhu se věnuji asi 14 let a běhám pravidelně po celý rok a v podstatě za každého počasí. Baví mě všechny terény, ale od té doby, co jsem se odstěhovala za Prahu, přece jen dávám přednost běhu v přírodě, ideálně v lese. Mám to kousek do Brd, kam vyrážím hlavně o víkendu na dlouhé běhy po lesních i zpevněných cestách. Také jsem se začala pravidelně účastnit běžeckého seriálu Běhej lesy, který mě moc baví. Jen někdy ty kopce by nemusely být tak vysoké a táhlé. Ale to jsou také dobré výzvy, znáte to!

Proto jsem byla ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet si běžecké boty určené speciálně na trailové tratě. Naplánovala jsem si o víkendu běh do kopců a podél řeky Berounky a vyrazila jsem v nových CRAFT PRO Endurance Trail botách.

64c7b8ac43d88obrazek.png

Většinou si musím boty před nákupem „osahat“ a vyzkoušet, a tak jsem byla zvědavá, jak mi tyto nové boty budou sedět bez zkoušení. Objednala jsem si tyto boty o číslo větší (tak jak to vždycky dělám, vždy si kupuji boty do hor nebo na běh o číslo větší) a byla jsem velmi mile překvapená, jak dobře mi jsou. Mám užší nohu, ale vepředu mě lehce trápí halux, přední část boty je hezky prostorná, takže jsem po prvním výběhu nemusela řešit žádné otlaky. Také nemám ráda, když je špička boty úzká a stlačuje k sobě prsty. Což u těchto testovaných bot nehrozí.

64c7b8d5a4211obrazek.png

To je pro mě důležité. Jak bota sedí od začátku, nemám ráda stav, kdy to není úplně ono a čekáte, že se boty na běh roztáhnou nebo přizpůsobí noze.  CRAFT PRO Endurance Trail boty sedí od prvního nazutí dobře. Jsou pevnné, dobře drží patní a střední část chodila. To je důležité pro odraz a dopad, v podstatě pro celkovou stabilitu, když běžím v přírodě po nerovnostech, v dešti nebo ve vlhku po kamenech nebo po větvích či kořenech, které vyčuhují ve země. V terénu tyto věci čekáte. A nemůžete mít boty, které budou klouzat či špatně držet nohu.

64d0c3d31ea65obrazek.png

Bota mi vyhovuje i svým tvarem. Má dobře tvarovanou stélku – vím, že je to individuální podle toho, jaký máte tvar nohy, ale mě při běhu tento tvar vyhovuje a přináší mi pocit komfortu. Dosáhla jsem toho, že s testovanými botami běžím terénem a nemyslím na to, jaké mám boty. Beru jako samozřejmost, že od nich mohu čekat bezpečí a jistotu – jsou pevné, dobře fixují nohu a mají měkký došlap. Ochrání mě před riziky z nerovností. Udělaly na mě velmi dobrý dojem. Navíc oceňuji, že jsou tyto boty lehké.
Už jsem si je vzala na několik běhů a těším se, jak je proženu na podzim a v zimě v brdských lesích. To teprve bude zátěž, například když nasněží.

64ec90f5cfd16obrazek.png

Takže vám je ráda doporučím. Také jsou moc hezké a hodí se k mnoha běžeckým outfitům (mám je v béžové barvě). Myslím, že jsem na výběr bot docela náročná a tyto u mě uspěly se vším všudy!

Upřesnění parametrů běžeckých bot CRAFT PRO Endurance Trail

64c7b82553f2aobrazek.png

  • Váha: 255 g (UK5)
  • Drop: 9 mm
  • Výška tlumení ve špičce: 25 mm
  • Výška tlumení v patě: 34 mm
  • Cena:  3.850 Kč

Podívejte se na Videorecenzi CRAFT PRO Endurance TRAIL


Trailový koncept CRAFT PRO Endurance Trail přináší novou úroveň citlivosti pro opravdové trailové běžce. Mezipodešev s pěnou Px Foam™ je navržena pro výbušný odraz ze špičky a měkký dopad při každém kroku. Středně vysoká podešev poskytuje skvělý grip v mírném terénu stejně jako na silnici a na čemkoli mezi tím. Každá část této nové boty byla pečlivě designována, aby poskytovala maximální energii v různých terénech. Meshový bezešvý svršek spolupracuje s nohou a poskytuje pohodlí a podporu při každém rychlém kroku. PRO Endurance Trail poskytuje čistý výkon v terénu při zachování jednoduchého designu.
Svršek boty je jednodílný. Stélka je tvarována pro vysoký komfort a zároveň snížení hmotnosti. Noha běžce velmi dobře drží v patní a střední části chodidla a prsty mají dostatek místa v přední části boty. Vynikající odraz zajišťuje Px Foam™ .

Více najdete zde: craft.vavrys.cz
64c7b7f00d1d5obrazek.png

Naše články:

Reklama