Příspěvkem k dnešnímu tématu přispěla i Klára Křížová. I když…, nejsem si jistá, zda ji na druhé fotografii nezastupuje nějaká Řekyně. Fakt paráda!

Sluneční brýle nosím odjakživa. Mám je ráda. Když jsem začínala jako fotografka, byly pro moje modely něčím, co jim dalo šmrnc. Na černobílých fotkách krásně vynikly. Nemyslím ale jen na „modelky nebo portréty žen či drsných mužů….

Jednou jsem fotila fotku ke článku o nevidomých dětech. Stále jsem nevěděla, jak se s tím poprat, aby fotka vypadala tak nějak snově. Přece jen ztráta zraku je smutná věc a děti, které nevidí , jsou hendikepované. Pak mě to náhodou napadlo. Sehnala jsem si sluneční brýle – zrcadlovky. Nasadila jsem je na oči asi desetiletému klukovi a vyfotila jsem ho, jak se dívá do nebe. A bylo to tam. Ten sen. Ve sklech se mu zrcadlilo modré nebe a mraky. Byl to jen detail obličeje s brýlemi. Opravdu se povedla, fotka pak byla přes celou stránku v časopise. Tak jsem to tenkrát viděla.

Sluneční brýle nosím docela často. Jakmile vysvitne sluníčko, už je mám v kabelce nebo na očích. Jsou dobrým pomocníkem do auta při řízení. Většinou si vybírám drahé brýle – mám štěstí, že je neztrácím, takže mi vydrží několik let. Mám oblíbený typ brýlí, ze kterého moc neslevuji. Většinou mám dvoje, které střídám. Mám ale ráda i módní úlety – brýle s růžovými nebo žlutými skly, s nápadnými obroučkami. Když jsou sladěny s oblečením, je to doplněk, se kterým vypadáte šik…

Brýle jsou ale také pro mne součástí nějaké masky. Když mám špatnou náladu nebo nějaký splín, jsem schopná si je nasadit v březnu, kdy jsou venku plískanice a nesundat je ani v metru. Prostě mně v tu chvíli vyhovují. Nemusím mít oční kontakt s cizími lidmi, jsem za nějakou zdí. Naštěstí ale takových období moc nemám.

Těším se na léto a na dovolenou, jak si brýle zase užiju! Se svými letními hadříky a s neodmyslitelnými brýlemi. Jedny nové jsem dostala letos k narozeninám. Byly drahé. Značka Emporio Armani. Zatáhla jsem do obchodu svého muže, že tohle je ten dárek, který si přeji. Nakonec díky slevě z mého věku byly docela levné. Tak aspoň se jednou za čas vyplatí, když vám je přes čtyřicet….

Klára

klara

klaradva

Klárko, děkuji za příspěvek. Brýle Ti moc sluší, to my tady víme. A ta fotka v černém šátku je naprosto dokonalá!!!
P.S. Jo a když už Radek s Tebou ty Armani nakupoval, mohl je vzít rovnou dvakrát. Každou chvíli tu má někdo narozeniny – a sleva by byla ještě větší :)))
S.

Téma 18. června 2012: Sluneční brýle

  • Nosíte je celoročně?
  • Máte je vždy u sebe v kabelce?
  • Kolikatery sluneční brýle máte?
  • Kde je nejčastěji kupujete?
  • Kolik peněz jste za ně ochotná dát?
  • Šetříte na nich, nebo si kupujte opravdu jen kvalitní kousky?
  • Máte nějakou příhodu se slunečními brýlemi?
  • Už jste je někdy ztratila, nebo naopak našla?
  • Pošlete nám svou fotku ve slunečních brýlích?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Partnerem tohoto tématu je Grand Optical, který také dodává cenu - balíček se slunečními brýlemi San Marco v hodnotě 1 200 Kč + červené tričko.

logo

cena

Reklama