Příspěvek k dnešnímu tématu mi poslala i naše šéfová Klára. Doufám, že kromě nás si ho přečte i Radek :)

Dnešní téma je mi docela blízké. Vybírám si za partnery spíše dominantní typy, a protože sama jsem také občas svéhlavá, stane se, že dojde k situacím s bojem o vymezení si místa, o kompromisu, na který jsme oba ochotni přistoupit. Dávno jsou pryč časy, kdy jsem s výkřikem „Tak tohle snášet nebudu!“ odešla středem a pálila mosty. Jak jsem starší, je mi jasné, že soužití je o domluvě, toleranci a kompromisu. Ovšem s hranicemi, které nám oběma vyhovují.

Pamatuji se s úsměvem na několik historek, při kterých bych opravdu do toho nešla. Třeba na to, když vám partner řekne, že by se mu líbilo, kdybych byla blondýnou, jestli bych se třeba nechtěla odbarvit a změnit barvu. Já, s obočím tučným jako od Brežněva a černým jako uhel a s vlasy skoro černými… Navíc si na barvě svých vlasů dost zakládám, a i když mám kamarádky blondýny, vždy mi přišlo, že na těch vtipech něco bude… Tak to jsem vždy odrážela tak jasně, že tedy néééé, aby z mé odpovědi nebyl jasný ani náznak toho, že bych o tom třeba někdy uvažovala. Nebo abych si oči malovala stříbrnými nebo modrými stíny… podobný případ.

Ale k těm méně usměvavým… Co jsem ještě v průběhu svého dospělého partnerského života takto odmítla? Vzpomínám si na pár věcí: Nikdy bych nenařídila mému dítěti, aby říkal táto mému partnerovi, neomezila bych dítěti styk s jeho otcem jen proto, že není sympatický mému partnerovi, nechtěla bych říkat skorotchyni maminko, když mám svoji maminku, nezbavím se kamarádek jen proto, že můj partner na ně žárlí.
Naštěstí posledních 14 let takové věci už neřeším. (Radek je poklad :))
Klára

___________________

Klárko, moc děkuji. Je fakt, že jako blondýnu si tě neumím vůbec představit. A i kdybys byla, zase by chtěl pro změnu černovlásku. Znáš chlapy :)
Saša

Téma dne 5. března 2012: Co byste neudělala ani za nic

  • Podělte se i vy o vaše zážitky a nesmyslené (či smyslné) požadavky vašich protějšků.
  • Častěji vyhovíte nebo nevyhovíte?
  • Je něco, co byste pro něj neudělala ani za nic?
  • A proč?
  • Překvapil vás návrhem, u kterého vám doslova vyrazil dech?
  • Nebo vy jeho?

Téma je to pestré a veselé, těším se na vaše historky v podobě příspěvků.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží luxusní denní krém ULTIMATE od Avonu

kremavon

 

Reklama