Každý den jdu minimálně do čtyř hospod, restaurací, barů, kaváren... Říkáte si, že jsem povaleč? Ne! Je to moje práce.

Nejsem ale ani servírka, ani dodavatel kávy a tím méně třeba inspektor obchodní inspekce či hygieny.

Jsem obchodní zástupce. Když to řeknu, většina mých známých obrátí oči v sloup, většinou přidá slova jako „na to bych neměl/a žaludek“ nebo „to já bych nemohl/a někam chodit a vnucovat“. Tak to naštěstí není. Já spíš projekty představuji – nemusím ho ani nabízet.

Restaurace si většinou samy řeknou, že chtějí spolupracovat.

Vlastně v současné době považuji svět za děsně nespravedlivý. Mám práci, která mi jde, kterou zvládám ke škole, která mne někam posunuje a vyvíjí, která mi dává příležitost kariérního růstu. A ještě navíc za ní mám fajn výplatu! No, ale asi se ta moje úspěšnost v kariéře projevuje jinými neúspěchy....

A o co vlastně v mé práci jde?

Mým úkolem je právě chodit do restaurací a představovat náš projekt. Velkou výhodou je to, že se jedná opravdu o dobrou službu (vím to, nejen že ho prodávám, ale také ho používám a navíc téměř nekriticky miluji :D).

Mým úkolem je tedy v restauraci najít kompetentní osobu, setkat se s ní (to je ta nejhorší a nejnáročnější část mé práce – přesvědčit ty vytížené majitele, aby mi věnovali pár minut) a vysvětlit, jak fungujeme, a vyzdvihnout rozdíly mezi námi a konkurencí. Jsme vlastně tak zvaný obědový server.

Tedy webová stránka, na kterou si najedete a vyhledáte si seznam denních menu v okolí třeba vaší kanceláře. Jenže u nás si navíc můžete vybrat restauraci ještě podle dalších zadaných kritérií (jako třeba vstup se psy, točená kofola, wifi, typ kuchyně, pivo, káva....).

Jak už jsem psala, svou práci mám opravdu ráda. Je to bezpochyby dané tím, že mne naplňuje, že mi jde, že mám svou odpovědnost a své pravomoci. Potkávám se s různými lidmi, hledám, jakým způsobem jednat právě s nimi (na arogantní jsem arogantní, jindy jsem milá:)) řeším rozličné požadavky, jsem téměř neustále v pohybu. Jsem přesvědčená, že nic lepšího jsem si nemohla přát.... Vlastně ve svém postavení (studentka, která může pracovat tak maximálně na poloviční úvazek) jsem doteď měla jako brigádu nudnou administrativu bez jakékoliv zodpovědnosti. A teď podepisuji smlouvy, jednám s klienty a navíc zastupuji nejlepší firmu na trhu.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Ahoj, to je skvělé slyšet (číst) člověka, který s takovou chutí a nasazením pracuje jako obchodní zástupce. Bohužel jsem nemohla uvést Tebou udané webové stránky ani název firmy, protože to je už kategorie placené reklamy. Věřím, že i takhle je Tvůj příspěvek jistě pro mnohé podnětný. Míša.

Máte rádi svou práci? Jak dlouho jste ji hledali? Nebo stále hledáte? Našli jste to, co jste hledali? Děláte to, co jste chtěli dělat? Pište na redakce@zena-in.cz

 

Reklama