Jaké to je být ve vztahu, ale nebydlet spolu ani po několika letech? Jaké to je trávit se svým partnerem 12 hodin denně a pak se každý rozejít do svého domova? Tak přesně takhle žije Klára a Vítek, více jak sedm let.

„S Vítkem nás vždy spojovala naše práce. A ta také byla vždy naší prioritou. Známe se asi tak sto let a fakt, že jsme z přátelství plynule přešli do vztahu, bylo vlastně hrozně přirozené,“ říká Klára (35). „Jsme partneři v práci i v osobním životě a já osobně jsem přesvědčený o tom, že nám to tak skvěle klape hlavně proto, že žijeme každý sám,“ dodává Vítek (41).

couple

„Ze začátku jsme u sebe normálně přespávali, ale po čase jsme zjistili, že trávit spolu 24 hodin denně, 365 dní v roce, prostě nedává ani jeden z nás a náš vztah se stal celkem nezdravým. A protože se opravdu milujeme, rozhodli jsme se pro tento experiment – založili jsme vlastní firmu, která je takovým naším dítětem a dohodli se, že bude naší prioritou číslo jedna. To jinými slovy znamená, že jsme si každý pronajal vlastní byt, a večer po práci se rozcházíme po svých, do vlastních domovů. Trávíme spolu jedině víkendy, čas, kdy nejsme v práci,“ popisuje jejich vztah Klára.

Jak to vnímá Vítek: „Jsem maximálně spokojený a jsem šťastný, že jsem si našel partnerku, která je s takovým modelem fungování úplně v pohodě. Klára je bezvadná ženská, ale já také potřebuji svůj prostor a upřímně o nějakou „ponorku“ nestojím. Máme svůj business, který stále vzkvétá a za to mi žádné partnerské rozbroje nestojí. Klape nám to náramně. V práci se doplňujeme, sex je báječný (i ten na pracovišti) a vzhledem k tomu, že ani jeden z nás dítě nechce, neměnil bych ani za nic.“

couple

Jak to vidí Klára: „Nebudu vám lhát, ze začátku jsem to velmi špatně nesla. Žít ve vztahu, kde má každý to svoje a fungujete primárně na pracovní bázi, mi dlouho nevyhovovalo. Ale pak jsem si srovnala priority, uvědomila si, že svoji práci miluji natolik, že mi za to asi žádný chlap nestojí. Vidíme se s Vítkem prakticky celý den, což mnoho jiných párů říct nemůže. A to, že uléhám od pondělí do pátku do postele sama? Je to super. O to víc si užívám společné volno o víkendech nebo na dovolených.“

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Také si přečtěte: