Módní diktát velí: bez dřevěných podpatků se letos neobejdete! Do módy se vrací nejen dřeváky, ale i sandály na dřevěných podešvích. Co vy na to? Přijmete tento trend, nebo půjde bez povšimnutí kolem vás?

Všechno už tu jednou bylo. Pro někoho jsou dřeváky nostalgickou vzpomínkou na sedmdesátá léta, pro jiného zajímavou novinkou, která láká k vyzkoušení.

dřeváky

Jak už jsem se zmínila, boty na vysoké dřevěné platformě jsou inspirované sedmdesátými léty. Tenkrát se nosily hlavně k dlouhým kalhotám do zvonu, které je úplně zakrývaly, takže nohy vypadaly nekonečně dlouhé. Ale umět v nich chodit, abyste nepostrádala eleganci a nebalancovala jako na chůdách, už vyžadovalo cvik. A těch vyvrknutých kotníků, když jste zapomněla být ostražitá a šlápla „vedle“… mnohá z nás by mohla vyprávět!

Možná i to je jeden z důvodů, proč si tenhle pěkný, ale poměrně riskantní módní výstřelek necháte klidně ujít.

Ale možná vás zaujal a nadchl a chcete se na svět dívat pěkně z výšky. Pak vězte, že dřeváčky můžete nosit nejen ke „zvonáčům“ na způsob sedmdesátých let, ale budou skvěle vypadat i k letním rozevlátých minišatům a šortkám.

dřeváky

Uvidíme, zda se boty s dřevěnou podrážkou stanou opravdu hitem a charakteristický klapot dřeváčků zazní v našich ulicích, nebo jen ojedinělou atrakcí pro módní nadšenkyně.