Snad na všech místech, kde lidé těží a kopou, nachází čas od času předměty, které tam, podle našich představ o vzniku prvního člověka na Zemi, nemají být. Ale jak to? Mýlíme se snad, nebo jsme dokonce fatálně mimo v tom, co si myslíme o vlastním vzniku a minulosti?

Co se vám nejvíc líbí?

 • Všechny nálezy jsou podvrhy nebo omyly.
 • Nálezy potvrzují existenci národa, který existoval již dávno před námi a smetla jej z povrchu zemského nějaká katastrofa.
 • Jde o památky po mimozemšťanech, kteří velmi dávno navštívili naši Zemi.
 • Nalezené artefakty jsou památkami na cestovatele časem.

Jsou vůbec takové teorie opodstatněné? Nezabýváme se tady banálními věcmi? Nehledáme náhodou záhady tam, kde prakticky nejsou?

Posuďte sami

 • Anglie 1844  - Archeolog David Brewster informuje o nálezu nehtů zarostlých do miliony let starých bloků pískovce.
 • Téhož roku je v anglickém Rutheford Mills nalezena mechanicky zhotovena zlatá nit, uložena dva a půl metru pod povrchem pevné skaly.
 • V Morrisonville ve státě Illinois je nalezen 8 karátový řetízek, zarostlý v kousku uhlí.
 • Důlní inženýr a geolog John T. Reid nachází v roce 1922 zkamenělou podrážku boty starou minimálně 5 milionů let! Artefakt je vrostlý do kamene pocházejícího z období triasu, tedy ze počátku druhohor. Kámen byl byl rozlomený a jeho přední část chyběla. I tak se ale dvě třetiny obvodové linie podrážky zachovaly. Zřetelně byl na ní vidět pravidelný dvojitý steh po šití boty k podrážce.

Reid nechává udělat analýzu zkameněliny v Rockefellerově Institutu. Ta potvrzuje nejen věk kamene, ale mikrofotografie stehu ukazují i jasné detaily zbytků nití.

 • Z Jižní Afriky zase pocházejí nalezené kovové kuličky staré 300 milionů let. Poprvé se objevují asi před dvaceti lety v povrchových dolech na pyrofylit.

Kuličky začaly vypadávat ze svahu po vytěžené hornině v hloubce asi 150 metrů. Měly průměr od jednoho do deseti centimetrů a jejich tvar byl tak pravidelný a dokonalý, jako kdyby byly odlité ve formě. Po obvodu se táhly tři přesně rovnoběžné rýhy. Názor na jejich  dodnes není jednotný. Koule se otáčejí kolem své osy. Zhruba jednou za 128 dnů. Zajímavé, že?

Kromě toho se vždy vyskytují ve skupinách, jako slepené mýdlové bubliny. Kdo nebo jak je vyrobil, nebo jak vznikly, je stále záhadou.

Mimochodem, v povrchovém dole Vršany byly nalezeny přesně stejné koule. Byly zkoumány na katedře geologie Masarykovy fakulty v Brně a byly určeny především tyto vlastnosti: věk je necelý 1000.000 let, původ je pozemský, neboť ve středu některých koulí se našlo uhlí i otisk rostliny. Chemické složení plně odpovídá ohnisku v nadloží uhelných slojí.

Díky tomuto českému nálezu a následné analýze můžeme říci, že Dänikenova teorie o mimozemském původu těchto kuliček byla nesprávná a mylná. Ovšem nic víc.

 • V roce 1885 nachází dr. G. Gurl  uvnitř uhelného dolu prapodivné věc. Předmět je  skoro přesná kostka, jejíž protilehlé strany jsou jemně zaoblené. Váží 785 gramů a asi v polovině se kolem dokola táhne hluboký zářez.

Skládá se z oceli, niklu a hliníku a má přesné rozměry: 67x67x47 mm. Je naprosto přesně opracovaná. Museli by ji ovšem opracovat dinosauři, protože lidé ani jejich předchůdci v té době, ze které podle analýz kostka pochází, neexistovali.  

 • V roce 1868 zírá udivený horník v uhelném dole u Hammondsville v Ohiu, po zhroucení většího množství uhlí,na břidlicovou stěnu pokrytou nápisy.

Místní přivolaný učitel tvrdí, že se podobají egyptským hieroglyfům.  Deska ale příliš rychle zoxiduje, takže v tomto případě odcházejí přivolaní badatelé naprázdno.

Deska přitom musela být stará nejméně dva miliony let! Pokud připustíme, že vůbec existovala, nabízí se otázka, kdo ji mohl vytvořit?

Kladivo straré 135 milionů let!!

fosilMezi nejzajímavější a nejlépe zdokumentované „záhadné“ archeologické nálezy patří fosilní kladivo, které při rodinném výletě nedaleko malého texaského města London v roce 1934 objevila Emma Hahnn.

Z kusu skály nejdříve vyčuhovat jen kousek zkamenělého dřeva. Po odloupnutí části nerostu nálezci zjišťují, že se uvnitř skrývá staré kladivo se zlomenou dřevěnou násadou. Jak je to možné, když pískovcovou horninu, která kladivo obklopovala, přiradil geolog John Watson k formaci staré neuvěřitelných 135 milionů let!

Z výsledků bádání analýz vyplynulo, že dřevo násady starého kladiva je krystalická zkamenělina a jeho struktura je nedotčená. Vnitřní část se proměnila v porézní uhlí.

Na celém světě není znám podobný případ takové kombinace zuhelnatění a zkamenění.

Hlava kladiva se podle specialistů skládá z 96,6 % železa, 2,6 % chloru, 0,74 % síry a 0,06 % jiných nečistot. Tento výsledek způsobil malou senzaci, protože každý metalurg ví, že při všech známých procesech výroby hodnotné oceli musí nutně dojít ke znečištění křemíkem nebo uhlíkem.

Kov uvedeného složení tedy vlastně ani pomocí moderních metalurgických metod vůbec není možné vyrobit!

Věda navíc ani doposud nezná způsob, jak by se dalo zfalšovat  zkamenělé dřevo, čili kladivo muselo být vyrobeno před mnoha miliony let, technologií, kterou neznáme!

 • Na východních svazích Uralu v okolí řek Narada Balbanju, nachází roku 1933 ruští zlatokopové podivné předměty. Jakési miniaturní spirály.

Jejich velikost je od 3 cm až po neuvěřitelné tři tisíciny milimetru!!

fosilJsou zhotoveny z různých kovů - převážně z mědi, ale i z wolframu a molybdenu. Vrstva, ve které byly nalezeny, pochází d období druhohor!

Použití a zpracování těchto kovů je velmi náročné, protože wolfram začíná tavit až při teplotě 3410 stupňů Celsia a molybden při 2650 °C.

Zkoumáním těchto předmětů se začaly zabývat ústavy Ruské akademie věd a vědecká instituce ve finských Helsinkách. Prozatím nemáme vysvětlení.

Článek by byl dlouhý jako toaletní papír, kdybych vypsala všechny obdobné a těžko vysvětlitelné nálezy... ale máme ještě bonbonek, který si necháme na příště.

Reklama