5a3bbf8a49936obrazek.pngTrénovat s trenérem je věc, nad kterou mnozí kroutí nevěřícně hlavou. Ale velká chyba. Právě pár lekcí pod jeho vedením vám může v mnohém pomoci, otevřít vám oči, naučit vás to, co jste nevěděly, napravit chyby, kterých se často nedopatřením během cvičení dopouštíme všichni nebo vás od sportu naopak neodradí, protože budete vědět, co děláte. S novým rokem navíc začíná být ve fitnes centrech opravdový nával. Ty výzvy jsou v lednu zkrátka motivační. A protože já sama instruktorkou jsem, rozhodla jsem se, že se vydám do Aquapalace na trénink s opravdovým profíkem Mirkem Fialou a na chvíli si otočím roli a stanu se vzornou cvičenkou.

Zabíračka na celé tělo

5a3bc043f1c7dobrazek.pngProtože jsem během hodiny chtěla stihnout, vyzkoušet a vidět co možná nejvíce cvičebních pomůcek, nebyl čas ztrácet čas, a tak jsme se do toho pustili hned ve velkém a rovnou u stroje, který jsem viděla poprvé v životě. Imoove je přístroj, který poskytuje kompletní tzv. muskuloposturální trénink. Jinými slovy: během cvičení na tomto vynálezu je stimulováno a rozpohybováno až 90 % svalů těla. A přestože na první pohled vypadá dost nevinně, pěkně si na něm potrénujete rovnováhu a zapotíte se během malé chvilky. Protože stíhat držet balanc, sledovat úkoly na displeji, a ještě ke všemu posilovat ruce nebo jiné partie, to už si žádá pěknou dávku úsilí. Takže díky bohu za Mirka, který mě celou dobu sledoval a hlídal správné postavení těla, aby mě po „akci“ nebolela například záda.

Žebřík do nebe

Z Imoove jsem se pak rovnou přemístila z nekonečnému žebříku, který by mohl klidně vést až do nebe. Celý mechanismus tohoto stroje spočívá v tom, že vás trenér připoutá k žebříku a vy můžete začít šlapat. Nikam samozřejmě nevylezete, jste totiž prakticky pořád na místě a jednotlivé laťky se vám posouvají tak rychle, jaké tempo jste si sami určily. Takže pokud toužíte po krásném a pevném zadku, tohle je stroj přímo pro vás. Věřte mi, že se vám to nejdříve bude zdát jednoduché jako facka, ale deset minut na tomto „mučíčím nástroji“ je opravdu vydatných.

Trocha té mužské práce

5a3bbfb92b1e6obrazek.pngA na závěr malý návrat ke kořenům. Tyto cvičební pomůcky jsou spíše pro to silnější pohlaví, ale protože já se jen tak něčeho nebojím, bez váhání jsem se chopila kladiva, převracela jsem obrovskou pneumatiku a práskala o zem lany jako zkušený kovboj. A proč že se tyto věci používají během funkčního tréninku? Protože jsou snadno sehnatelné, zábavné, a navíc super efektivní. Se všemi zmíněnými vychytávkami zapojíte nejen střed těla, stehna a zadek, ale také ruce. Takže výhra, výhra a zase výhra.

Podtrženo, sečteno: Pokud se odhodláte cvičit a zaplatíte si služby profesionálního trenéra, nebudete rozhodně litovat. Nejen, že se vaše cvičení stane smysluplnějším, ale navíc si třeba i sáhnete na stroje, na které byste si sama netroufla. Mě to bavilo moc! Nejen pochvaly od Mirka za odvedenou práci, ale i vynikající proteinový koktejl na závěr.
Běžte do toho. Klidně hned dnes. Investujte do sebe a svého zdraví. Leden je na nové věci a výzvy jako stvořený přeci...

Také si přečtěte: 

Reklama