620cd476e06d4cl.jpg
Foto: Shutterstock

Hlavní roli vraha si Colin Firth zahraje v osmidílné minisérii HBO Max s názvem The Staircase, v překladu Schodiště. Minisérie se zakládá na skutečných událostech a herec se převtělí do spisovatele Michaela Petersona, který byl v roce 2003 odsouzen za vraždu své manželky. Byl to přitom on sám, kdo zavolal záchranku, když svou ženu údajně našel ležet pod schodištěm v kaluži krve. Prý proto, že byla opilá. Soud mu ovšem neuvěřil a on byl odsouzen za vraždu.

V roce 2017 byl Petersonovi trest zkrácen a on byl i kvůli zavádějící výpovědi jednoho ze svědků propuštěn dříve. V roce 2005 měl premiéru dokument, který se také jmenuje The Staircase. V dalších letech byl natočen nový materiál a nyní je na Netflixu ke zhlédnutí třináct epizod. Vystupuje v nich i sám propuštěný Peterson.

HBO Max se pro sérii s Colinem Firthem rozhodlo pro stejný název a divákům na svém Instagramu představilo první střípky z natáčení. Role zesnulé manželky se ujala devětačtyřicetiletá herečka Toni Collette. Přesné datum premiéry ještě není známo, ale seriál by měl na HBO Max přistát už letos na jaře.

Zdroje: Netflix, HBO Max, Instagram, ČSFD, Entertainment Weekly, Wikipedia