Kinematovlak Českých drah zahajuje svou pouť.

KINEMATOVLAK - pojízdný klimatizovaný kinosál v železničním voze, který připravily České dráhy společně s organizátory 47. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín se rozjíždí. Ve dnech 27. 4.–30. 4. 2007 zavítá do Královéhradeckého kraje. Vlak vyjede na svou pouť republikou 27. dubna 2007 v 11 hodin z lesa Řáholce u města Jičín – na počest letošních 40. narozenin oblíbeného pohádkového hrdiny Rumcajse. Slavnostního zahájení, které proběhne od 11 hodin na nádraží v Jičíně, se zúčastní Zbyněk Honys, ředitel odboru komunikace Českých drah, Petr Koliha, umělecký ředitel festivalu a Linda Rybová, populární česká herečka.

První představení v KINEMATOVLAKU začínají většinou v 8.00, poslední pak odpoledne v 16.30 hodin. Pro děti jsou například přichystané projekce českých večerníčkových pohádek O loupežníkovi Rumcajsovi, Krtkova dobrodružství, Broučci a další. Z hraných filmů pro děti jsou pak v nabídce například Honza málem králem, Sněženky a machři či Byl jednou jeden král. Filmová představení v KINEMATOVLAKU jsou pro děti zcela zdarma, ovšem místo ve vlaku je nutno si předem rezervovat přes webovou stránku www.zlinfest.cz. Školy a školky v okolí stanic, kde kinematovlak stojí, dostanou na představení speciální pozvánku.

KINEMATOVLAK má kapacitu 60 míst a celkem se v kinematovlaku během jeho putování po České republice uskuteční více než 360 projekcí. Představení tak bude mít možnost shlédnout více než 21 600 dětí.

Kromě hlavního promítacího vagonu je vlak doplněn o doprovodný výstavní a salónní vůz. V doprovodném výstavním voze je nainstalována výstava s tématikou železnice. Návštěvníci kinematovlaku se navíc mohou těšit na doprovodný program v jednotlivých stanicích.

Reklama