Michael

V neděli v podvečer se po celém světě sešly tisíce fanoušku americké hudební ikony Michaela Jacksona, aby mu vzdaly hold a uctily jeho památku. Miliony jeho příznivců upřímně oplakávají jeho náhlou smrt. Do losangeleské nemocnice byl padesátiletý zpěvák převezen ve čtvrtek večer, po zástavě srdce.

V Praze se s ním fanoušci přišli rozloučit do centra, na Staroměstské náměstí. Akce začala v 15.00 hodin. Podle odhadů bylo v jednu chvíli u pomníku mistra Jana Husa 500 až 800 lidí, pořadatelé odhadovali jejich celkový počet asi na tisíc. Někteří ale pouze chvíli postáli a odešli, místo nich neustále přicházeli jiní. Zapalovali svíčky, pokládali kytky, přinášeli plyšové hračky a vzkazy svému idolu.

Zpěváka oplakávají miliony fanoušků po celém světě

Co bylo přesnou příčinou jeho úmrtí, není zatím jasné ani po pátečním provedení soudní pitvy. Ta jen vyloučila násilný čin. Výsledky všech testů a vyšetřování budou nejspíš známy až za měsíc, možná i později.

Rodina žádá novou, nezávislou pitvu

Příbuzní nechtějí čekat tak dlouho a přejí si vyslechnout osobního lékaře, kardiologa Conrada Murraye, který byl ve čtvrtek u zpěváka v době kolapsu. Panuje podezření, že se na smrti Jacksona podepsaly povzbuzující prostředky a velké dávky léků na tišení bolesti. Pitva se už údajně provádí na neznámém místě v Los Angeles.

Michael Jackson ...tak šel čas

Podle agentury AP, která citovala zdroj blízký rodině, jsou Jacksonovi příbuzní znepokojeni nedostatkem informací o posledních chvílích zpěváka. Mimo jiné chtějí vědět, jakou roli sehrála společnost AEG, která připravovala Jacksonův návrat na pódia v Londýně.

 

Starší zprávy

Zemřel král popu Michael Jackson

Reklama