Trochu mi to evokuje psy. Jedná se ale o něco jiného.Kineziologie se týká studia svalů a pohybů těla (z řeckého kinesis - pohyb). Cílem kineziologie je udržování rovnovážného zdravotního stavu pomocí svalů lidského těla.

Metoda je založena na poznatku, že každá skupina svalů lidského těla má vztah k dalším částem těla - k jednotlivým orgánům, zažívacímu ústrojí, žlázám, kostem a krevnímu oběhu.

Pokud jsou prý v dobré kondici svaly, je i tělo v pořádku.

Každý stres, či nemoc se projeví na našich svalech. Negativní emoce zablokují energetické proudění nejdříve v oblasti mozku a tím i v příslušné části těla, kterou tato oblast řídí.

Narušení, zablokování energetických toků nastává při nemoci nebo stresu, ale i třeba díky traumatům z dětství uloženým v podvědomí. Stresové situace mohou podle této teorie zablokovat a odpojit až 75 % mozku.  

Jinými slovy, prostě reagujete už jen světlo a vědomě udržíte moč.

Pomocí testování svalů může terapeut tyto energetické blokády vyhledat a pomocí jemných technik - jako např.jednoduchými pohyby, doteky či masážemi, popř. světelným působením přerušený energetický tok obnovit.

Tato změna se následně projeví zlepšením svalové reakce.

Kineziologie tedy využívá vlastních ozdravných sil, které má každý a po odblokování se organismus začne automaticky vracet do rovnovážného stavu.  Věříte tomu?

Máte s tímhle zkušenosti? Znáte někoho komu tato metoda pomohla? Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama