Poslední prázdninový den tohoto léta se nesl ve sportovním duchu. Přes 5 000 dětí přišlo na druhý ročník sportovně zábavné akce Kinder den, kterou uspořádala pro děti a jejich rodiče značka Kinder společnosti Ferrero. V neděli 31. srpna 2008 bylo v pražských O2 žlutých lázních pro návštěvníky připraveno více než 40 atrakcí a sportovních disciplín, které svým moderátorským umem komentoval Leoš Mareš. 

Na Kinder dni se rodiče mohli opět přesvědčit, že jejich děti sportují rády a s nadšením. Menší děti těžko odtrhávali od disciplín jako skluzavka ve tvaru tygra, nafukovací atrakce „Sraž ho!“ nebo lovení rybiček z rybníčku, u větších dětí byly hitem atrakce trampolína 4v1, lidský stolní fotbal, ale také „obyčejné“ cvrnkání kuliček.

Sportovního ducha u dětí celé odpoledne svým hudebním vystoupením podporovali mladí bubeníci ze skupiny Marimba a roztleskávačky z týmu Cheerleaders. Předškolní děti se dobře bavily u cirkusu plného pohádek, které pro ně připravoval liberecký herec Marek Sýkora.

Sportovní výkony dětí přišla povzbudit také Ludmila Formanová, patronka atletické soutěže Kinderiáda, kterou společnost Ferrero Česká organizuje každoročně již 10 let pro žáky
2. – 5. tříd základních škol. Leošovi Marešovi pomohla vyhlásit dvě nejlepší děti ve skoku dalekém, jedné z disciplín, které si mohly děti u stánku Kinderiády vyzkoušet.

Slunečné letní počasí přilákalo na Kinder den téměř 15 000 dětí a jejich rodičů.


Reklama