Jak často se nám poštěstí, že si můžeme koupit něco na sebe od známého návrháře? Tu možnost nám dávají některé „lidové“ značky, které přizvou návrháře ke spolupráci.

O tom, že je to dobrý tah, určitě nikdo nepochybuje. Že vám jméno J. W. ANDERSON nic neříká? Určitě nebude dlouho trvat a stane se stejně slavným jako třeba John Galliano nebo Alexander McQueen.

Seznamte se

Jonathan William Anderson je 28letý britský módní návrhář původem ze Severního Irska, známý svým folk-punkovým přístupem k pánskému oblékání. V roce 2008, tři roky po dokončení studií na London College of Fashion, založil svoji značku. Zpočátku se zaměřoval na pánskou módu, ale na popud fanoušků a prodejců navrhl také drobnou kolekci pro ženy. Po první úspěšné sezóně jsou od února 2011 Andersonovy dámské kolekce pravidelně představovány veřejnosti v prestižních londýnských módních domech a na mezinárodních přehlídkách.

Co na spolupráci s TOPSHOP říká sám návrhář?

„Navrhování pro Topshop mi dává šanci oslovit mnohem širší okruh lidí. Vždycky mi záleželo na tom, aby moje kolekce byla přístupná každému, kdo se zajímá o módu a design. Tahle kolekce více vyjadřuje ducha různých skupin mladé kultury. Prošla určitým vývojem. Šlo mi jednoduše o to realizovat myšlenku, že kultovní modely je možné nosit znovu a znovu.“

Právě nyní uvádí svou kolekci pro sezonu jaro/léto 2013. Tentokrát přichází s dámskou kolekcí, která představuje další vývojovou fázi předchozí řady a opakují se v ní klíčové prvky jako kilt či lehké vzorované svetry.

Za pozornost určitě stojí i materiály a doplňky. Opět se vrací lakovaná „kůže” a mokasíny na vysoké podešvi.  

Čtěte také:

 

Reklama