Čtenářka Jana nám poslala příběh, jak začala a nakonec skončila se sběrem rosztlin vhodných k přípravě čaje. Děkuji Vám Jano za příspěvek.

Milá redakce ženy in,tak se také připojím k Vašemu tématu o čajích,jsem vášnivá bylinkářka,co v létě naroste usuším,miluji vůni bylinek,využívám je k pití,ke koupelím a dělám si odvary.

I na zahrádce pod pergolou jsou užitečné,třeba takový vratič bezpečně odhání mouchy a jinou havě.

Začátky mého sběru bylinek a jejich užití nebyly lehké,jednou to opravdu jenom jednou, jsem si uvařila odvar z truskavce,ale ouha nepřečetla jsem si dostatečně jeho účinky,po vypití jsem byla jako omámená ,no jistě snižuje krevní tlak a věřte že jsem jím nešetřila,tak jsem celé odpoledne prospala.

Zkoušela jsem si také sběrem přivydělat,to jsem si také naběhla,začala jsem sbírat květ hluchavky,no nezkuste to když za 1 kg bylo před 30 roky 160 kč což byly krásné peníze,jak to dopadlo nasbírala jsem tak 20dkg, to kilo jsem prostě nenasbírala kdybych se rozkrájela.

Pak jsem se vrhla do sběru ostružinového listí,také za dobrou cenu,ale?? Byla jsem podrapaná do krve, balkon plný listí,nasbírala jsem pytel a odnesla na poštu a očekávala zaslouženou odměnu,přišlo mě pouhých 57 kč a tak jsem se sběrem nadobro skončila.

Dnes si sbírám bylinky jen pro svoji potřebu.Ale nepiji jen bylinky,oblíbila jsem si čaje Teekane a nedám na ně dopustit,není nad tento druh čajíčku oslazený medem s černého bezu ,který si také vyrábím sama,jsem zásobená na celou zimu tímto medem.

Tolik k Vašemu tématu moc celou redakci srdečně zdravím

jana


Téma dne je: ČAJ

  • Máte ráda čaj?
  • Pijete černé, ovocné, bylinkové, léčivé…
  • Jak jste k němu získala vztah?
  • Nedáte dopustit na čaj s rumem?
  • Sušíte si vlastní bylinky? Děláte vlastní směsi?
  • Byla jste někdy na čajové plantáži?
  • Který čaj a kde a kdy vám nejvíce chutnal?
  • Máte nějaký zážitek spojený s vůní, nebo chutí čaje?

Co Vás napadne, úvahy, recepty, příběhy, fotky, videa, hádanky, vzorky, prostě vše můžete posílat na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jedné z vás pošlu krásný dárek. Který bude souviset s tím, o čem mi napíšete! Můžete si ho i přát, pokud to jen trochu bude možné, vaše přání splním!

Krásný den!

Reklama