Přeji pěkný den všem ženám štíhlým, akorátním i oplácaným.

I já patřím k té většině žen, co se alespoň jedenkrát za život pokusily zredukovat svoji váhu. Ušla jsem životem již pořádný kus cesty – 60 let. Za tuto dobu jsem držela dietu třikrát. Po porodu prvé dcery se mi nepodařilo získat zpět svoji původní váhu. Zbývajících pět kilo se mě drželo jak klíště, tak jsem se rozhodla pro drastickou barrandovskou dietu. První týden byl krutý, ale zvládla jsem ho.  Po 14 dnech mi zbývalo poslední dvoukilčo,  a já zjistila, že jsem těhotná. A bylo po dietě.

      Ke druhému pokusu mě vyprovokovala plánovaná podniková akce - turnaj v bowlingu. Nějak se mi zdrcly rifle, které jsem se rozhodla na akci provětrat. Do turnaje chybělo 14 dní a já se nehodlala rozloučit ani s riflema ani s turnajem. Najela jsem na dělenou stravu, do riflí jsem se v termínu v pohodě dostala , úspěch mě natolik okouzlil, že jsem v dietě pokračovala ještě 4 měsíce s výsledkem 19 kilo pryč. V průběhu dalších 10 let se ručička na váze plíživě sunula vzhůru a já byla zase skoro, tam kde před časem. Měla jsem 15 kilíček navíc.

      A tak jsem znovu najela na osvědčenou dělenou stravu. Tentokráte již jsem neměla tak pevnou vůli, občas jsem zhřešila (borůvkový koláč, jahodové knedlíky, tabulka čokolády…). Tentokráte mi trvalo osm měsíců, než jsem těch 15 kilo setřepala. Po radikální obměně šatníku jsem se dušovala, že to nenechám už nikdy dojít tak daleko, že už si váhu uhlídám.

       No jo, ale skutek utekl. Přišla menopauza, odchod do důchodu a kila vesele naskakovala. Neřešila jsem to, když to bylo o 3, 5 kilo více! Takže jsem si zase nastřádala pořádný batoh sádla. Od března se psychicky připravuji, že s tím něco musím udělat, ale už mi nějak chybí vůle začít. S přibývajícím věkem to jde stále hůře to mi věřte!

Všem nespokojeným se svoji váhou přeji pevnou vůli. Jija

Jijo, přeju do čtvrtice včeho dobrého, ať se to podaří. Simona

Milé čtenářky, ještě půl hodiny máte na zaslání svých příspěvků do dnešního tématu a získat tak šanci na zázračný prostředek k potlačení chuti k jídlu HOODIA. Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama