Televize Nova se předhání s TV Primou v tom, která z nich bude mít větší sledovanost svých reality show. I když se na to každá snaží jít trochu jinak, vybrali si podobné typy osobností svých soutěžících. Ano, já vím. Na Primě hlasovali diváci, ale přece jenom…

 

Vezměme si Wendy z VyVolených a Markétu z Big Brother. Ani jedna už v soutěži není, obě vypadly velice záhy po sobě. Wendy prohrála v Duelu s Jindrou v sobotu 5. listopadu a Markétě nejméně hlasů poslali diváci TV Nova v neděli 6. listopadu. To není však jediné, co obě dívky spojovalo.

 

Obě měly nějaká ta kila navíc. A která z nás je nemá? Ale ve chvíli, kdy si vás vezme „na mušku“ kamera, může z vás udělat přinejmenším Otesánka. A tak to dopadlo jak u Wendy, tak u Markéty. Ale byly obě opravdu tak nenasytné, jak jsme mohli vidět?

 

Jsi nepříjemná a ještě tlustá…

 

Obě dívky dostaly nezáviděníhodnou roli. Všichni soutěžící jedli docela normálně, přiměřeně - jen ony ne. Ať si cokoli uvařily či snědly, vždy jsme je při tom mohli vidět. Každý večer, díl co díl. Více jsme si pak všímali, že právě ony tloustnou. I když osobně: být zavřená v izolovaném prostoru s omezenými možnostmi pohybu a plnou ledničkou, asi se mi také jen tak zhubnout nepodaří.

 

Jenže jak jsme na to reagovali my diváci? Zdá se, že jakmile někoho vidíme zprostředkovaně na televizní obrazovce, má dotyčný dvě možnosti. Buď ho budeme milovat, anebo se nám stane nesympatickým.

 

Pokud někoho označíme za nepříjemného z důvodu jeho vlastností, které nám jaksi nesedí, proč ne. Ale vyčítat mu i nějaká ta kila navíc?!  V reality show přece nejde o přehlídku krásy, ale o zprostředkování reality za poněkud ztížených podmínek. Tak proč to němé pozorování Markéty a jejích tvarů či neustálé sledování Wendy a čekání na chvíli, kdy jí „něco“ vykoukne...

 

Realita mě nezajímá, chci dokonalost

 

V České republice má skoro každá žena problémy alespoň s mírnou nadváhou. Avšak ve chvíli, kdy někoho takového vidíme v televizi, si najednou začneme myslet, že je to něco, co by tam nemělo být.

 

Díváme se na krásné obličeje, zapomínáme na normálnost a chceme dokonalost. Lžeme sami sobě a přitom vyčítáme reality show, že lže ona nám.

 

Zdá se mi, že budeme potřebovat ještě nějaký ten rok, než se naučíme vnímat realitu i v televizi. Anebo se bude muset  každý, kdo v televizi vystoupí, smířit s faktem, že musí být téměř dokonalý. Divák se totiž nechce dívat na skutečnost, žádá si ideální sen.

 

Jaký názor na to máte Vy? Jak přistupujete k tomu, když v televizi vidíte lidi s nějakými kily navíc? Myslíte si, že společnost bere nadváhu stále jako něco negativního? Díváte se v televizi raději na přirozenost, nebo umělou dokonalost? Přiznejte se…  

Reklama