62a9a54b940b9obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Ochrana stehen

Tření stehen v létě, kdy nosíme šaty a sukně, nemusí trápit jen vyloženě obézní ženy. Bohatě stačí mít na stehnech trochu tuku navíc a nepříjemný problém je na světě. Naštěstí se dají v drogerii pod názvem bandaletky koupit elastické pásky na stehna, které je chrání před opruzeninami a bolestivými oděrkami. Alternativou je také možnost obléknout si pod šaty takzvané biker shorts, tedy cyklistické kraťasy. Ovšem bez vyztužení mezi nohama. 

Volné oblečení a krém na opruzeniny
V létě se třou nejen stehna, ale například i silnější ruce o tričko apod. A rozhodně se tato situace nedá na všech částech těla řešit speciálními pásky. Teplé počasí přispívá k tvorbě opruzenin také v oblasti třísel, v podpaží, pod prsy, převislým břichem a v dalších záhybech. Je důležité se v letních měsících vyhýbat příliš upnutému oblečení a vybírat si spíše volnější oděvy z prodyšných materiálů. Po mytí je třeba inkriminované oblasti vždy důkladně osušit a ošetřit krémem či zásypem na opruzeniny. Do práce si můžete například pod prsa dát gázu posypanou pudrem, která toto místo udrží v suchu.

Ubrousky a vložky proti pocení
Na trhu najdete také několik druhů antiperspiračních ubrousků, které můžete mít během dne v kabelce a vytáhnout je kdykoli, kdy to bude potřeba. Zbaví pokožku přebytečného potu a příjemně vás osvěží. Vyrábějí se i speciální podpažní vložky, které nabízejí ochranu před pocením a tvorbou mokrých kruhů na oblečení.

Oddělení pro těhotné
Pokud jste zdrcená z nabídky obchodů a nemůžete najít ty pravé plavky na vaši postavu, zkuste zapátrat v sekci pro těhotné. Jsou prostornější, nebudete se v nich tolik mačkat a na koupališti stejně nikdo nepozná, v jakém oddělení jste je koupila. Pokud se necítíte jistá ohledně dolní poloviny vašeho těla, letošním trendem jsou také plavkové sukně, které nosí i velmi štíhlé celebrity.

Bezešvé spodní prádlo
Spodní prádlo, které se rýsuje pod oblečením a zdůrazňuje špíčky, nevypadá esteticky dobře a dokáže zkazit dojem z jinak krásného oblečení. Sáhněte v obchodech raději po bezešvých variantách spodního prádla ve větších velikostech. Skvělé jsou například kalhotky s vysokým pasem nebo podprsenky bez kostic (pokud si to můžete dovolit). I v tomto případě můžete využít nabídku pro těhotné ženy.

Letní kimona
Jestliže si chcete vzít tílko, ale netroufáte si ho okolí odprezentovat tak jak je, protože se třeba stydíte za silnější paže, neznamená to, že se musíte halit do neforemných hábitů nebo se i v létě pařit ve svetru. Ideálním řešením jsou letní kimona – lehké přehozy, které zakryjí nedokonalosti a outfit pozvednou na novou úroveň.

Širší boty
Hodit se vám na léto budou také širší boty. Nohy mají tendenci vlivem vysokých teplot otékat a u lidí s vyšší váhou je to ještě častější jev. Oceníte, když budete mít v botách dostatek prostoru.

Zdravější jídelníček a více pohybu
Pokud se sebou nejste spokojená, léto je v určitém ohledu ideální k tomu, abyste se sebou začala něco dělat. V obchodech nebo na trzích je čerstvá zelenina a ovoce a někteří mohou sklízet i plody z vlastní zahrádky. Brzy ráno už je světlo, a to vydrží až do pozdních hodin, takže můžete provozovat celou řadu venkovních aktivit a sportů a vyhnout se času s nejvyššími teplotami. Pokud jste se během chladných měsíců třeba styděla navštívit posilovnu, nyní se můžete hýbat venku.

Zdroje: autorka článku, Cafe Mom, Huffpost, She Might Be

Čtěte také: