• S univerzální kartou Kia Charge lze využít více než 320 tisíc dobíjecích stanic v 29 zemích Evropy.
  • Aplikace Kia Charge nabízí například plánování trasy včetně vhodných stanic, přehled historie dobíjení, nebo vzdálené ovládání vybraných dobíjecích stojanů.
  • Kia Charge doplňuje tuzemskou Kia EV Power Card umožňující přístup k dvěma třetinám českých dobíjecích stanic.

ki1.jpg

„Pomocí univerzální identifikační karty Kia Charge zpřístupňujeme našim zákazníkům více než 320 tisíc dobíjecích stanic v 29 evropských zemích. Chceme tak přispět ke zjednodušení současného stavu, kdy je pro využití dobíjecích stanic každého provozovatele zapotřebí samostatný čip. To pro řidiče cestující napříč Evropou v praxi znamená vozit v autě i desítky čipů. Významnou část z nich bude nyní možné nahradit jedinou kartou Kia Charge,“ řekl Arnošt Barna, generální ředitel Kia Czech.  

Kromě karty Kia Charge je zákazníkům k dispozici webové rozhraní pro správu účtu a stejnojmenná aplikace v českém jazyce. Ta umožňuje vyhledávání a navigaci k dobíjecím stanicím, plánování celých tras s ohledem na vhodná místa k dobití a v případě některých provozovatelů rovněž ovládání samotných dobíjecích stojanů. Aplikace nabízí vytvoření vlastního uživatelského profilu. Zde je možné nastavit například doručovací adresu, požádat o další kartu, změnu tarifu apod. Uživatelský profil rovněž obsahuje přehlednou historii dobíjení a vystavené faktury. Podrobné informace o službě, aplikaci a cenových tarifech jsou dostupné na oficiálních webových stránkách Kia Charge.

ki2.jpg

S kartou Kia Charge mohou řidiči využít mimo jiné i síť vysokorychlostních dobíjecích stanic Ionity, která zahrnuje více než 400 dobíjecích míst ve 24 zemích Evropy. Ty dokážou dobít nejnovější elektromobil Kia EV6 z 10 % na 80 % kapacity akumulátoru již za 18 minut. „Zájemci, kteří si od 1. dubna 2022 objednají vůz Kia EV6, získají v rámci služby Kia Charge zdarma balíček Power pro dobíjení v síti Ionity. Ten jim umožní po dobu 12 měsíců dobíjet za zvýhodněnou sazbu 7,70 Kč včetně DPH. Pro současné zákazníky je pak tento balíček dostupný za 335 Kč,“ uvedla Kateřina Vaňková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech, a dodala: „Pomocí karty Kia Charge je samozřejmě možné dobíjet i v České republice, my však doporučujeme využít na našem území řešení Kia EV Power Card, s nímž mohou zákazníci dosáhnout výhodnějších cen.“

Kia EV Power Card lze aktuálně využít u 624 dobíjecích bodů* provozovaných společnostmi ČEZ, PRE a E.ON. Ty představují dvě třetiny všech stanic v České republice a majitelé vozů Kia na nich mohou dobíjet za ceny až o desítky procent nižší. „Všem novým zákazníkům, kteří si u nás pořídí libovolný ektromobil a plug-in hybrid, navíc poskytujeme v rámci služby Kia EV Power Card energii na 12 000 kilometrů zdarma,“ doplňuje K. Vaňková s tím, že od února letošního roku lze s Kia EV Power Card dobíjet také v rámci rakouské sítě Smatrics a německé EnBW, od dubna pak na Slovensku v sítích Greenway a ZSE, v Polsku v síti Greenway.

ki3.jpg

Jak řešení Kia Charge, tak Kia EV Power Card jsou majitelům elektromobilů značky Kia k dispozici automaticky a zdarma. „Tyto produkty jsou součástí komplexních služeb Kia souvisejících s elektromobilitou a doplňují tak naše aktivity v oblasti domácího a veřejného dobíjení a dotačního poradenství. S cílem dalšího rozvoje těchto služeb jsme také zahájili spolupráci s energetickou společností E.ON, s jejíž pomocí zajišťujeme našim zákazníkům dodání, instalaci a servis domácích wallboxů nebo se podílíme na rozvoji infrastruktury pro veřejné dobíjení v České republice,“ uzavřel A. Barna.

Sledujte Kia na Twitteru @KIACzech
624d893cdea08obrazek.jpg