Potvrzuje se náš předpoklad, že už dávno neplatí to, že ženy preferují jen malá auta. Ženy řidičky určitě oceňují prostor, zážitek z jízdy, bezpečnost a celkové pohodlí. Také řadu vychytávek, které přináší ještě větší radost z jízdy.
kia.jpg
KIA Sorento – vítěz kategorie „Velká SUV“ ankety „Světové ženské auto roku 2021“

To je on, vůz, který zvítězil v kategorii „Velká SUV“ ankety „Světový ženský automobil roku 2021“. Model KIA Sorento byl podroben odbornému zkoumání 50 motoristických novinářek ze 38 zemí světa, které se shodly na tom, že se jedná o nejlepší velké SUV pro ženy. Z dřívějšího průzkumu automobilky KIA vyplývá, že české ženy nejraději jezdí ve větším SUV, které je bezpečné a spolehlivé. Při pohledu na auto tak můžeme konstatovat, že odborná porota s názorem českých žen souhlasí. Sorento je 7místné SUV vybavené řadou pomocníků, kteří zajistí bezpečnou jízdu. Elegantní design je jen třešničkou na dortu.

Samo parkuje, gentlemansky otevře kufr a hlídá pasažéry na zadních sedačkách

Parkovací kamery, které vám pomůžou zaparkovat bez odřenin, asi všichni známe. Sorento však disponuje dálkově ovládaným inteligentním parkovacím asistentem. S takovým vozem můžete klidně parkovat na úzkém parkovacím místě. Auto tam totiž zaparkuje samo, vy vystoupíte ještě před zaparkováním a proces parkování pak ovládáte inteligentním klíčem, který se o vše postará. Umazaný kabát od krkolomného vystupování z vozu je minulostí.

Pokud často vozíte neposedné děti, které mají tendence ihned po zastavení vyskočit z vozu, už se nebudete muset bát o jejich bezpečnost. Sorento je vybaveno také asistentem pro bezpečné vystupování. Upozorní vás na blížící se vozidlo a sníží riziko vběhnutí dětí pod jeho kola. Navíc auto zastane také funkci chůvy. Monitoruje pohyb na zadních sedačkách a nedopustí, abyste na nich zapomněli bezbranného pasažéra. Jako správný gentleman pak Sorento otevře kufr, pokud se k němu přiblížíte s klíčem. Dovolíme si tak tvrdit, že se nejedná o pouhé auto, ale významný pomocník, který v životě ženy usnadní spoustu situací. Proto si rozhodně nálepku „Světový ženský automobil roku 2021“ zaslouží.

V redakci právě testujeme elektromobily - model KIA e-Niro a KIA e-Soul. Můžete se těšit na naše recenze!

Naše články:

Reklama