• Kia EV9 nabídne funkce ‚na vyžádání‘ a online dálkové aktualizace softwaru (OTA)
  • EV9 je připraveno kráčet jako průkopník do nové éry softwarově definovaných vozidel (SDV) s unifikovanými softwarovými systémy a integrovanou technologií řídicích prvků
  • Prostřednictvím nově spouštěného obchodu Kia Connect si zákazníci mohou vozidlo aktualizovat bez ohledu na místo nebo čas, a získat tak například dálkově ovládaný inteligentní parkovací asistent 2 nebo digitální optickou signaturu
  • Obchod Kia Connect bude postupně rozšiřovat svoji nabídku o další digitální produkty v souladu s přáními zákazníků v oblasti zábavy, hraní her a ozvučení

6453a4f399173blobid0.jpg

Kia dnes představila svoji technologii softwarově definovaných vozidel (SDV), kterou značka prezentuje prostřednictvím funkcí ‚na vyžádání‘ a dálkových aktualizací softwaru (OTA – over-the-air) modelu EV9 ze segmentu SUV, kdy si zákazníci mohou na dálku pořídit a nainstalovat nové softwarové funkce podle potřeby. Elektrické SUV je prvním modelem skupiny HMG, který nabídne řadu digitálních funkcí a služeb dostupných prostřednictvím obchodu Kia Connect.

Softwarové aktualizace na základě OTA jsou možné díky elektrické/elektronické (E/E) architektuře EV9, kdy si zákazníci mohou libovolně vybírat funkce k vylepšení svého vozidla. Vedle pokrokových technologií, jakou je například pilot pro jízdu na dálnici (HDP) včetně podmíněného autonomního řízení úrovně 3, se prostřednictvím obchodu Kia Connect budou postupně uvádět další služby ‚na vyžádání‘, které zákazníkům díky pokročilé technologii softwarově definovaných vozidel nabídnou bezpočet řešení na míru s novou přidanou hodnotou.

Globální strategie softwarově definovaných vozidel, kterou skupina HMG, jíž je značka Kia součástí, oznámila vloni v říjnu prostřednictvím oborové iniciativy ‚Unlock the Software Age‘, se zaměřuje na bezpečnou a komfortní svobodu pohybu s využitím softwaru. Software s možností aktualizací je schopen vylepšovat funkce vozidla včetně bezpečnosti, funkčnosti, konektivity, zabezpečení a jízdních schopností, a přinášet tak pokrokové zákaznické zkušenosti. Kia s využitím nejnovějších technologií poskytuje zákazníkům to nejmodernější ze světa personalizace a dláždí cestu do nové éry mobility.

Služby na vyžádání a softwarové aktualizace OTA otevírají novou éru SDV

Uvedení modelu Kia EV9 znamená velký posun na cestě k éře SDV. Jednou z nejdůležitějších funkcí EV9 jsou rozšířené schopnosti dálkových online aktualizací softwaru (OTA). Technologie softwarových aktualizací EV9 na rozdíl od předchozích modelů umožňuje aktualizovat nejen klíčové komponenty vozidla, ale i prvky komfortní výbavy, což pro EV9 znamená prakticky nekonečné možnosti v roli SDV.

S ohledem na rozšířené schopnosti softwarových aktualizací OTA lze nyní přidávat či aktualizovat nejrůznější funkce a komfortní prvky vozidla bez nutnosti vozidlo speciálně připojovat k jakémukoli zařízení. To je možné díky bezdrátové komunikaci mezi cloudovým serverem a vozidlem, kdy aktualizace softwaru řídicí jednotky probíhají bez nutnosti zajíždět s vozidlem do servisu.

Začleňování řídicích jednotek vozidla do čtyř funkčních oblastí na základě doménově centralizované architektury je v souladu se všeobecnou strategií Skupiny zaměřenou na SDV. Díky této integraci bylo možné podstatně snížit počet řídicích jednotek, a tak vytvořit solidní technologický základ pro efektivní vylepšování nejrůznějších funkcí a vlastností vozidel.

Uživatelské úpravy na míru kdykoli a kdekoli prostřednictvím obchodu Kia Connect

Kia svým dalším krokem přiblížila okamžik, kdy se zákazníkům budou nabízet personalizovaná vozidla. Společnost nedávno oznámila, že v rámci HMG uvádí vůbec první službu ‚na vyžádání‘, konkrétně pro model Kia EV9, dostupnou prostřednictvím obchodu Kia Connect.

Obchod Kia Connect nabízí řadu různých funkcí, jako například dálkově ovládaný inteligentní parkovací asistent 2, s jehož pomocí může řidič opustit vozidlo a následně jej zaparkovat na dálku. Stejným způsobem je k dispozici funkce ‚digitální optické signatury‘, která zahrnuje pět různých režimů svícení dvou shluků malých krychlových světel na přídi SUV. Cílem do budoucna je poskytovat širší spektrum špičkových funkcí.

Zákazníci získají nekonečné možnosti volby si kdykoli a odkudkoli pořídit přesně ty funkce, které žádají. Na webových stránkách obchodu Kia Connect si zákazník může snadno vyhledat a zvolit požadované funkce nezávisle na původní výbavě vozidla v době jeho pořízení.

Nepolevující zasazení značky Kia nabízet zákazníkům stále širší možnosti volby a poskytovat produkty s vysokou užitnou hodnotou po celou dobu životnosti je zřejmé ze snahy značky naplňovat jedinečné potřeby různorodé klientely včetně těch zákazníků, kteří se rozhodnou pro leasing, pronájem či koupi ojetého vozidla. Společnost se zasazuje vyvíjet služby ‚na vyžádání‘ přizpůsobené individuálnímu životnímu stylu, kdy si zákazník bude moci sám přizpůsobovat produkt ve prospěch ještě vyššího požitku z jízdy.

Poslání Kia posouvat hranice přizpůsobování vozidel a kráčet v čele technologického pokroku

Značka Kia se v rámci skupiny HMG zasazuje o soustavný pokrok v oblasti nejnovějších technologií mobility. V tomto směru značka klade důraz na vytváření takových produktů a služeb, které zákazníkům dovolují vyjádřit svoji osobnost a využívat další nabídky ze světa zábavy.

Služby se zaměřením na zábavu zahrnují například sledování filmů, hraní her a používání konferenčních videohovorů, které jsou mimořádně důležité zejména v kontextu mobility jako životního prostoru. Kia v rámci skupiny HMG bude dále v reakci na trendy personalizace vyvíjet produkty a služby umožňující zákazníkům vyjádřit osobnost prostřednictvím displejů, zvuku, osvětlení či dalšími prostředky.

Kia se v rámci skupiny HMG i nadále zasazuje zkoumat nové cesty ke zpříjemnění zákaznických zkušeností na poli mobility. Počínaje modelem EV9 chce Kia urychlit postup v oblasti softwarově definovaných vozidel a posilovat přidružené technologie s cílem nabízet váženým zákazníkům bezkonkurenčně nejlepší zkušenosti na poli mobility.

Sledujte Kia na Twitteru @KIACzech
6453a4a588c56obrazek.jpg