634c13d68fbaaseznam.jpg
Foto: Profimedia

Osmatřicetiletá Khloé Kardashian je maminkou dvou dětí a členkou známé rodiny Kardashianů. Nyní o ni mají fanoušci strach, protože na svém Instagramu promluvila o odstranění nádoru z obličeje. „Na tváři jsem si všimla boule, která vypadala jako pupínek. Jenže ta boule tam byla nějak podezřele dlouho, několik měsíců. Tak jsem se rozhodla zajít k lékařům, kteří udělali odběr vzorku a zjistili, že se jedná o nádor, který je třeba okamžitě odstranit.”

Khloé vše bere pozitivně a říká, že se náplast nyní stala jejím módním doplňkem. Následně ji bude zdobit jizva po operaci. Využívá také svého velkého vlivu a šíří osvětu mezi své fanoušky. „Nepodceňujte prevenci a jakmile budete mít nějaké podezření, nic nenechávejte náhodě a dojděte si k lékaři,” nabádá.

profimedia-0720632209.jpg
Foto: Profimedia

Sama ví, o čem mluví. Musí být velmi obezřetná, protože se v rodině s rakovinou už setkali. Může k ní mít tedy predispozice. Ona naštěstí k lékaři zatím přišla včas, ale jsou lidé, kteří nemají takové štěstí. Navíc si už jednou musela nechat odstranit melanom na zádech. Bylo to v jejích 19 letech.

„Prosím, jakmile si všimnete nějakých změn na své kůži, nepodceňte to a i kdyby to nic nemělo být, nechte si to zkontrolovat, jistota je vždy lepší,” apeluje a odává, že každý by si měl nechat alespoň jednou ročně zkontrolovat znaménka. „Rakovina může potkat každého a není radno si s ní zahrávat a hlavně ji podceňovat,” říká Khloé Kardashian.

Jak se vyhnout rakovině kůže?

Jsou dvě základní rady, kterými bychom se měli řídit, abychom zabránili rakovině kůže, nebo ji zachytili včas. Jednak je důležité chránit svou pokožku před slunečními paprsky pomocí silného SPF faktoru a to i v zimě, kdy slunce tolik nesvítí. A druhou radou je podstupovat pravidelné vyšetření kůže, které může objevit i velmi ranou fázi.

Zdroj: bbc, buzzfeed, people