Přispět do dnešního tématu dne se rozhodla i naše editorka Klára Milošová. Díky knihám, se kterými měla možnost pracovat, se dostala do jiného světa. Ten se jí pak promítl do snu, o který se chce s vámi podělit...

Díky svojí práci jsem se setkala s několika knížkami, které se „andělskou záležitostí“ zabývají. Otevřel se mi svět, do kterého jsem dosud nedokázala proniknout. Dala jsem si ale předsevzetí, že se o ně budu víc zajímat… protože mě ten jejich svět fascinoval.

Krátce poté, co jsem se Anděly zabývala, jsem měla i jeden nádherný sen. Vím, že to bylo nejspíš v souvislosti s tou knihou, na které jsem pracovala, ale přesto – dodnes si ho pamatuji, už je to víc než rok, co se mi zdál. Sním hodně, v podstatě každou noc, mohla bych už mít napsané celé romány. Ale povětšinou mi ty sny v hlavě nezůstávají déle než několik dní – ne tak tento.

Pamatuji si ho přesně, do nejmenších detailů, těmi vás ale nechci zatěžovat. Sen byl velmi barvitý a živý, úplně jako bych seděla ve 3D kině. Odehrával se ve stařičkém domě, který měl mnoho pater, z nichž každé patřilo nějaké neřesti – a já v něm bloudila. Byla jsem ve sklepě i na půdě, všude. Bylo to takové několikapatrové „peklíčko“. A z něj mi pomohl člověk, který je mi blízký, je to můj dlouholetý kamarád. I ve skutečnosti jsme si mnohokrát vzájemně pomohli, v tomto směru funguje naše přátelství skvěle. On sám tímhle mým snovým domem taky bloudil, ale vyšel z něj jako nádherný anděl, vypadal úžasně, jako antická socha, jen ta křídla měl navíc. A pomohl ven i mně…

Hned ten den jsem kamarádovi nadšeně psala. A po deseti letech, co se známe, mi konečně došlo, že by nebylo špatné mu poděkovat. Prostě jen za to, že je… Myslím, že jsme byli díky tomu oba hodně naměkko, ale to k věci patří.

Za tenhle sen jsem opravdu vděčná. Kéž by bylo víc takových andělských.


Je hezké, když vás sen inspiruje nebo donutí přemýšlet... třeba o hodnotě vašeho přátelství!

Kdo nebo co je vaším andělem strážným? Věříte v jeho existenci, setkali jste se s ním?

Napište nám, těšíme se na vaše příspěvky!

Nejhezčí příspěvek odměníme andělskou vůni Divine Sensual od Oriflame.

redakce@zena-in.cz

Reklama