Vaření mého muže. Tak nazvala svůj příspěvek čtenářka louskacek2. Můžete si ho dnes přečíst jako první. Je opravdu zajímavý...

Když muž nepustí ženu do kuchyně, taky to není ideální. A nebo ano? Louskacek2 nám o tom napsala.


Vaření mého muže.Tak toto téma jsem zrovna minulý týden rozebírala se svou mamkou. Podotýkám, že ona patří do té skupiny žen, co říká kéž by aspoň někdy uvařil. Já patřím do té, co říká kéž by aspoň někdy nevařil!

Tak a teď to vysvětlit, můj otec je klasický muž. Kafe si vaří jen když mamka spí a nebo je v práci. Vařil naposledy ani nevím kdy, a to co si mlhavě pamatuji, byly asi bramboráky, ale je to už dávno...Opepřím trochu historkou z prázdnin mých sourozenců, kteří byli nebožátka svěřeni do rukou mému otci na týden. Mamka musela pracovat a taťka se o ně staral. Jejich historky z jídelníčku si jistě uchovají do smrti a budou na ně vždy s úsměvem vzpomínat. Kombinace řízek a těstoviny dodělali z vyprávění i mne. A proto se ani nepodivuji, že ho nakonec ukecali a převzali kuchyň ve svých jedenácti a dvanácti a půl letech do svých rukou. Popřípadě ho přemluvili alespoň na návštěvu místních hospůdek a jejich denní menu.

A teď ten druhý extrém. Můj muž umí uvařit vše! No není líný se pořádně najíst a tato záliba ho dohnala k tomu, že prostě vaří a rád. A tak i když jsem teď na rodičovské dovolené a mám tím pádem domácnost pod palcem já, tak se se mnou dohaduje kdy bude vařit on. Samozřejmě to vede do extrému, kdy např. rýži dělá jen on protože já ji prý neumím. Bramborovou kaši to je teď jeho nová záliba (já bych nazvala spíše úchylka) si bere taky pod palec poslední dobu spíše on, jelikož prý tajemství dobré kaše je v pomalém šlehání, správné teplotě mléka a bůh ví co ještě. O guláši ani nemluvím, ten už ze zásady nevařím!

O překvapení skrze vaření u mne tedy není nouze. V podstatě je pro mne překvapení když mne k tomu milostivě pustí. Musím, ale ocenit, že i když mě v mnoha věcech vytáčí jak se do vaření plete, tak jsem ráda, že když někam jdu tak nemusím den předem řešit co bude jíst on i malá, no prostě si něco uvaří.

louskacek2

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Napište nám také, můžete poslat i fotku! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi! Příspěvky posílejte dnes, 6. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VAŘENÍ

vareni

Reklama