Další velkou příznivkyní a vzornou nositelkou slunečních brýlí je čtenářka s nickem Kennie. Je v nich tak působivá, že jednou na ni dokonce výrostci pokřikovali……. Jak? To se dozvíte na konci.

Krásné odpoledne

Opravdu trefné téma při dnešním slunečném dnu, i když já se nebojím říci, že dnešní den je již přesluněný. Nepochopte mě špatně, já miluji sluníčko, jeho hřejivé paprsky a optimismus, který propůjčuje celému dni, ovšem mé oči si s ním nerozumí. Díky své oční vadě jsem dost přecitlivělá na světlo, a proto jsou sluneční brýle pro mě naprostou rutinou. Jsou pro mě prostě tak samozřejmou součástí outfitu jako boty. Možná ještě důležitější, protože krom toho, že si jedny nasadím na nos, mám druhé náhradní pro jistotu uložené v kabelce, co kdyby se těm prvním stala nějaká nenadálá nehoda? Ovšem náhradní sandály či kozačky v kabelce nenosím…

A jelikož jsou pro mě takovou nezbytností, nepodceňuji ani jejich nákup. Nakupuji zásadně jen u očních optiků, abych si byla jistá kvalitou skla, ta je pro mě přednější než lákavá cena nebo nejmodernější vzhled obrouček. I když na vhled hledím samozřejmě také, proto jsem ráda, že v posledních letech množství kvalitních slunečních brýlí u optiků tolik narostlo.

Beru si sluneční brýle za každého počasí a v každou roční dobu. Nejen letní sluníčko mi totiž dráždí oči, oslnivě bílý sníh v zimě je stejné utrpení, nehledě na ostře šedou oblohu podzimu či jara, zpoza které se agresivně probíjí mnou milované i nenáviděné slunce. A za každého počasí? Ano, nepoužívám totiž sluneční brýle jen jako obranu před fotony, ale také jako ochranu před větrem či deštěm. Takže není žádná vzácnost potkat mě v průtrži mračen s tmavými skly na očích a bez deštníku, ten totiž často zapomenu. Nebo pokud fouká i slabý větřík jsem schopná nosit sluneční brýle i ve tmě. Často se setkávám s tím, že na mě lidé v takovýchto příležitostech koukali jako na exota.

Například v zimě klidně i ve sněhové vánici, kdy si obléknu dlouhý černý kabát a nezbytné tmavé brýle posadím na nos, jsem nejednou zaslechla skupinku výrostků šeptajících si: „Ty vole, Matrix!“

Nádherný prosluněný den přeje
Kennie

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

:) Tak ta poslední věta nemá chybu. :))) Ještě by to chtělo umět ty triky co Matrix, to by výrostkům spadla čelist.
Každopádně sluneční brýle v zimě jsou také velmi slušivé. Tedy pokud nesněží ))
Děkuji za pěkný tematický příspěvek a přeji krásný slunečný den
Saša

Téma 18. června 2012: Sluneční brýle

  • Nosíte je celoročně?
  • Máte je vždy u sebe v kabelce?
  • Kolikatery sluneční brýle máte?
  • Kde je nejčastěji kupujete?
  • Kolik peněz jste za ně ochotná dát?
  • Šetříte na nich, nebo si kupujte opravdu jen kvalitní kousky?
  • Máte nějakou příhodu se slunečními brýlemi?
  • Už jste je někdy ztratila, nebo naopak našla?
  • Pošlete nám svou fotku ve slunečních brýlích?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Partnerem tohoto tématu je Grand Optical, který také dodává cenu - balíček se slunečními brýlemi San Marco v hodnotě 1 200 Kč + červené tričko.

logo

cena

Reklama