5cffa13b4c273obrazek.pngVlivem povoleného svalstva pánevního dna a vzestupu vnitrobřišního tlaku v močovém měchýři a trubici dochází k samovolnému úniku moči. Povolení svalstva přitom nejčastěji způsobují hormonální změny, chirurgické zákroky v pánevní oblasti, vrozené anomálie i životní styl. K povolení svalstva dochází také během těhotenství nebo při vaginálním porodu. Únik moči nelze 100% předpokládat. Bez varovných signálů k němu dochází po kapkách, menších proudech nebo větších množstvích.

Pouze odborný lékař dokáže přesně stanovit míru inkontinence, druh léčby a předepsat vhodné pomůcky.

Kromě medikamentů se nabízí i celá řada cvičebních metod, které posilují pánevní dno a pomáhají nám projevy inkontinence snížit, anebo jí předcházet. Např. Kegelovy cviky posílí svěrač a pánevní dno. Snižují nejen únik moči, ale v některých případech ho dokáží zcela odstranit (za předpokladu, že se cviky cvičí správně a pravidelně).

5cffabcf2c739obrazek.pngCviky je nutné provádět pravidelně, aby si tělo dokázalo vypěstovat návyk na ovládání oslabených partií. Každý ze cviků je vhodné opakovat 3-5x, ale neměly by vyvolávat bolest nebo přílišnou únavu svalů. Při cvičení dbejte na pravidelné dýchání a stále si uvědomujte svaly pánevního dna, které chcete procvičovat. Začněte cvičit hned!

Cviky na posílení pánevní dna naleznete zde.

Ideální je ale cvičit s názornou ukázkou všech cviků - získejte zdarma DVD s cviky na posílení pánevího dna, 11 podrobných videonávodů, 61 minut cvičení. Objednávkový formulář najdete na této stránce.

Napište si o vzorek produktů MoliCare zdarma, které spolehlivě zachytí únik moči ať ve formě diskrétních vložek nebo kalhotek. Pokud chcete, můžete napsat o vzorek produktů MoliCare zdarma a zjistit, které vám vyhovují.
5cffabef726a1obrazek.png

Připravili jsme pro vás testovací akci, do které můžete vstoupit anonymně – vaše recenze nebudeme publikovat pod vaší přezdívkou či jménem.

Pokud vás naše akce zajímá, máme pro vás připravené produkty od značky MoliCare, celkem hledáme 10 testerek, které trápí inkontinence.

Každá s testerek získá také krásný dárkový balíček značky Kneipp.

Dotazník na testování najdete ZDE

Testovací produkty:

Hledáme 5 čtenářek, které chtějí testovat diskrétní a pohodlné vložky MoliCare Lady. Jsou určeny pro ženy, které řeší občasný únik moči.
Hledáme 5 čtenářek, které získají pro testování dámské inkontinenční kalhotky MoliCare® Lady Pants 5 kapek nebo variantu 7 kapek pro střední až těžký únik moči. Vypadají jako klasické dámské kalhotky. Skvěle sedí, jsou maximálně diskrétní a motiv růžových motýlků podpoří vaši ženskost.

Podívejte se na video

Reklama