kakaový koláč ze špaldové mouky

Zdravé dezerty jdou připravit tak dobře, že by v nich nikdo nehledal špaldovou mouku, třtinový cukr a kokosový olej. Jsou ještě lepší, než ty z klasických a známých surovin. Když je navíc doplníte čerstvým ovocem a javorovým sirupem, bude výsledek dokonalý.

Kamarádka Markéta pekla a přinesla ke kávě naprosto skvělý dezert. Když mi řekla, že v něm není ani vajíčko, ani obyčejná mouka, ani cukr, tak jsem ji musela poprosit o recept.

Líbí se mi, že do koláče můžete dát jakékoliv oříšky, které máte rádi nebo které máte doma. Kokos zase výborně ladí k použitému kokosovému oleji.

Celý skvělý dezert jsme ještě „vytunily“ na talíři. Kopeček zakysané smetany, kterou jsme nijak nedochucovaly, čerstvé maliny a přelití javorovým sirupem. Nahoru na koláč můžete, ale nemusíte nalít čokoládovou polevu. Stačí vám na ni jedna rozpuštěná kvalitní čokoláda.

Suroviny

  • 200 g špaldové mouky
  • 2 lžíce holandského kakaa
  • 1/2 lžičky jedlé sody
  • 100 g třtinového cukru
  • 3 lžíce nasekaných ořechů nebo kokososu, klidně i mix obojího
  • 300 g kefírového mléka
  • 120 g kokosového oleje

Postup

Smíchejte mouku, kakao, jedlou sodu a třtinový cukr. Promíchejte důkladně, ať je ve směsi rovnoměrně rozmíchaná hlavně jedlá soda.

Přidejte nasekané ořechy nebo kokos. Můžete použít směs ořechů, směs ořechů s kokosem, přidat můžete klidně i hrozinky nebo nasekané kousky čokolády.

Suché suroviny spojte kefírovým mlékem a rozpuštěným kokosovým olejem. Umíchejte hladké těsto.

Rozevírací dortovou formu vymažte kokosovým olejem a vysypejte mletým kokosem. Vlijte těsto a pečte v troubě předehřáté na 180 °C, 20 - 30 minut. Koláč bude upečený, až do něj vpíchnete špejli, která vyjde ven neulepená těstem.

Hotový koláč můžete ještě polít čokoládovou polevou - 1 tabulkou čokolády rozpuštěnou, případně rozmíchanou se dvěma lžícemi kokosového oleje.

Dobrou chuť přeje Marki.

Mlsáte rádi? Máme pro vás skvělé recepty

kokosové řezy

snadný tvarohový koláč

tvarohovo makový koláč

Reklama