Soutěž si za dobu své existence vybudovala renomé a popularita oceněných výrobků stoupá. Přívlastek regionální se v případě těchto potravin zúročí hned několikrát. Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Často se jedná o krajové speciality, které ctí tradici výroby nebo jsou naopak inovativní. Značka je určena pro malé a střední producenty zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Komisi tvořili zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

„Kefírová mléka nízkotučná vyrábíme ve třech příchutích jahoda, meruňka, višeň a také ve variantě bílé. Náš zákazník si je může vychutnat jednak jako svačinku, ale také použít do studené či teplé kuchyně. Jsme velmi potěšeni, že právě Kefírové mléko s příchutí meruňka získalo ocenění Regionální potravina Zlínského kraje 2019,„ říká ing. Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Soutěž Regionální potravina letos slaví své desáté výročí a my jsme velmi rádi, že se náš výrobek umístil na předním místě v kategorii mléčné,“ dodává Radka Benešová.

Kefírové mléko nízkotučné s příchutí meruňky

Toto mléko obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacteria, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje 0,8 % tuku. Kefírové mléko nízkotučné se dobře hodí po celý rok nejen k osvěžení, ale výborně také i do studené kuchyně. Řadí se k nízkotučným produktům, tudíž je vhodné pro udržení zdravého životního stylu a štíhlé linie. Velkou výhodou je praktický uzavíratelný uzávěr, který umožňuje kefír zabalit i na cesty a lze jej tak konzumovat během celého dne.

Součástí slavnostního předávání byl i Den Zlínského kraje, kterého se Mlékárna Valašské Meziříčí zúčastnila také . Zákazníci měli možnost ochutnat výrobky jako Acidofilní či Kefírová mléka, ale také novinku Manner jogurty, které mlékárna vyrábí ve třech příchutích oříšek, čokoláda a vanilka.

Více na MLEKARNA-VALMEZ.CZ

Reklama