Viděli jste již krásné pláže, zajímavé památky a hledáte další krásná místa, které jste ještě neviděli? Máme pro vás tip na super výlety, které můžete podniknout na řeckém ostrově Kefalonia! Pokud máte rádi středomoří a Řecko, pak určitě vyzkoušejte tento nádherný ostrov. A jestli máte doma malé dobrodruhy, určitě se budou mít na co těšit!

jeskyně

Proč jet právě na Kefalonii?

Abyste se rozhodli jet na Kefalonii, netřeba dlouhého přemlouvání – stačí jediný pohled na pláž Myrtos a propadnete tomuhle ostrovu hned. Co znamená „azurová“ poznáte až tady; stejně tak vás ohromí zdejší podmořský labyrint jeskyní, pláže oceněné modrou vlajkou anebo voňavé mandlové lesy, kefalonské jedle a zdejší víno. Točila se tu Mandolína kapitána Corelliho, melou tu fantastické mořské mlýny a kousek odsud je bájná Ithaka.

Co všechno na Kefalonii, můžete prozkoumat, kam vyrazit na výlet a jak se zabavit?

  • prozkoumat labyrint podmořských jeskyní loďkou nebo si tu vyslechnout koncert
  • koupat se na azurově bílých plážích, oceněných modrou vlajkou EU
  • vystoupat na nejvyšší horu Jonského souostroví Megas Soros
  • podívat se na pohybující se skálu Kounopetra
  • vykoupat se na jedné z nejkrásnějších pláží Řecka Myrtos

jeskyně

Pokud jste milovníci jeskyní, na Kefalonii si přijdete na své – vyzkoušela za vás delegátka cestovní kanceláře Alex, se kterou Žena-in spolupracuje:

Celý ostrov je zajímavý svými gologickými jevy, ale nejvíc „děravá“ je východní část ostrova. Málokdo si nechá ujít návštěvu krápníkové jeskyně Drogaratti. Kousek nad ní naleznete jezerní jeskyni Melissani. Obě byly objeveny asi před 400 lety, a jsou zpřístupněny od r. 1963. Zajímavý je původ jejich názvů – ta první v překladu znamená dračí jeskyni. Draka v ní tedy dnes neuvidíte, jedině, že by vám bohatá obrazotvornost nějakého vytvořila. Za to je jeskyně plná stalagmitů a stalaktitů nejrůznějších tvarů. Barvy přecházejí od žluté, přes oranžovou, červenou až k rudé a hnědé a to pouze při žlutém osvětlení. Pokud ve vás dříme slavík, zkuste výbornou jeskynní akustiku. Již mnoho krásných hlasů koncertovalo v sále dole v jeskyni. Škoda, že díky sběratelské oblibě některých návštěvníků musely být koncerty zrušeny...

jeskyně

Druhá kefalonská jeskyně má jméno po nymfě Melissani. V minulosti byla místem konání posvátného kultu a kdo ví, třeba v ní opravdu kdysi žily nymfy. Legenda praví, že krásná nymfa Melissani se zamilovala do Pána, vládce ostrova, jemuž svou lásku vyznala. Pán se ale po čase její láskou nasytil a odmítl ji. Zrazená nymfa Melissani se tehdy ze zoufalství vrhla do jezera a utonula. Vy se můžete projet po jeskyni ve člunu. Svérázní veslaří znají pár českých slovíček a jejich bárky míří až do útrob jeskyně. Nejřív vám učaruje kouzlo prosvětlené vstupní části, kde se dírou ve stropě dostávají sluneční paprsky. Přes úzký průplav přeplujete do tmavé části, na stropě visí netopýři a sem tam vzlétne holub. A jaké je to příjemné osvěžení - v jeskyních se teplota pohybuje mezi 16-18 st. C. V parných letních dnech je to jako skok do chladného moře.

jeskyně

Nebojte se, bundu nebudete potřebovat... Maggie, delegátka, Kefalonie - více na http://www.ckalex.cz/detail-destinace-delegat-denik/?ArtID=571

Rádi bychom pro inspiraci pro vaši dovolenou přinesli několik tipů na ubytování od cestovní kanceláře Alex www.ckalex.cz – můžete vyzkoušet:  http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/kefalonia/

Naše tipy:

Studia Aggelina *** bez stravování

Slevy, které můžete využít:

Rádi si vaříte a hledáte vhodné místo pro rodiny s dětmi? Studia Aggelina jsou prostorná a moderně zařízená, klienti mají možnost využít zdarma bazén u 150 m vzdáleného hotelu Apollonia. Tato studia jsou vzdálena 500 m od nejznámější pláže Xi. Výjimečností této pláže je červený písek. Doporučujeme rodinám s dětmi a milovníkům dlouhých procházek.

http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/kefalonia/studia-aggelina/

Hotel Cephalonia Palace **** s all inclusive

Slevy, které můžete využít:

Moderní hotelový areál se nachází v malé osadě Xi u krásné písečné pláže s vyhlášeným červeným pískem, asi 6 km od centra letoviska Lixouri s obchody, tavernami a bary. V okolí hotelu jsou 2 taverny, kavárna, na cestě do Lixouri 2 bary s živou hudbou.

http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/kefalonia/hotel-cephalonia-palace/  

Hotel Porto Skala **** s polopenzí

Slevy, které můžete využít:

Porto Skala hotel je rozlehlý komplex posazený v krásných zahradách v klidném prostředí. Je to perfektní místo ve tvaru amfiteátru a s úžasným nezapomenutelným výhledem na Jónské moře. Tento hotel je postavený v typickém řeckém stylu a všechny pokoje jsou světlé a komfortní, některé s výhledem na moře. V blízkosti jsou menší romantické zátoky s menšími oblázkovými plážemi s krásně čistým mořem. Starostlivý a pečlivý personál dotváří pak přátelskou a uvolňující atmosféru. Hotel je situovaný 3 km od centra překrásného letoviska Skala, kde naleznete spoustu obchůdků, barů a restaurací. 1,5 km od hotelu začíná známá a oblíbená písečná pláž Skala a 8,5 km dále naleznete krásný malý přístav zvaný Poros a romantickou vesničku téhož jména.

http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/kefalonia/hotel-porto-skala/

Reklama