Čtenářka Kitinkak měla mystifikujícího papouška. Milá Kitinkok, já bych také takového chtěla. Já totiž zatím viděla jen ptáky, co nemluví. Jak já Vám závidím a děkuji.To muselo být úžasné, když promluvil v takové chvíli…


Přeji krásné ráno všem žen-inkám i redakci. 

Cimrmany ráda mám, i když jsem se stala obětí poťouchlosti, která je jim podobná. Pamatuji si jako malá holka, že si naši koupili papouška. Krásného, překrásného, jen strašně líného na mluvení. Přímo líná huba holé neštěstí. Totiž líný zobák. Ať jsem se snažila, jak jsem chtěla, nevydal ani hlásku. Jen seděl a tupě koukal. Ale to jsem nikomu přiznat nechtěla.

A tak jsem všechny mystifikovala tím, že jsem tvrdila, jak je upovídaný. Jenom se zrovna stydí, má zrovna špatnou náladu, je unavený. Výmluvy, samé výmluvy. Všichni tak věděli a dál šuškali, že mám neskutečně ukecaného papouška, i když ho nikdo nikdy neslyšel. Ani ho nemohl slyšet. Protože vážně mlčel, mlčel a zase mlčel.

Jenže nebyla jsem to já, kdo mystifikoval. Protože jednou přijeli známí, kterým se dá věřit, kterým se dá říci pravda. A tu jsem jim taky řekla. Když chtěli, aby jim můj papoušek, o kterém slyšeli tolik story, něco ze své bohaté zásoby řekl, přiznala jsem, že nemluví. Že je to moula, který nevydá ani hlásku. A papoušek?¨

„Kecá,“ povídá z ničeho nic. „Lóra umí mluvit.“

Nemystifikovala jsem tedy nakonec já papouškem, mystifikoval papoušek mě. A od té doby zlomyslně už nikdy zobák nezavřel a mlel a mlel a mlel, i když mi z toho šla hlava kolem. Jinak si myslím, že ženy smysl pro humor mají, dokonce si myslím, že dokážou humor vzít více než muži, i se určitému humoru zasmát, který třeba jinému jako humor nepřipadá. No a co přeji ke 45. výročí hercům? Co jiného než plné hlediště diváků a ještě více humoru a krásných her jako měli doposud. Jinak u nás je dnes v Kulturním centru historicky první přímé satelitní vysílání v České republice, kde bude přeneseno slavnostní představení hry České nebe. 

Kytinkak
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš vztah k mystifikacím? 

  • Máte ráda Cimrmany?
  • Vymyslela jste nějakou mystifikaci, na kterou ostatní skočili?
  • Byla jste obětí mystifikace?
  • Znáte nějaký zajímavý příběh na téma mystifikace?
  • A mají ženy smysl pro humor, nebo nemají?
  • Získávají ho, nebo časem ztrácí…
  • A co přejete hercům DJC k výročí?

Vaše příběhy, fotografie, videa i úvahy směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním za příspěvek krásnou květinou. Tak se těším na vaše příspěvky a na příjemnou zábavu.

Reklama