Matrix vás pohltí a už nikdy nepustí. To říkají slogany, které lákají do kin na pokračování úspěšného sci-fi filmu. Jenže to není jen reklama, ale pravda. Tedy ne, že by naše redakce začala věřit na čtyřrozměrný vesmír a mimozemšťany. To jen herci, kteří v druhém a třetím díle Matrixu hrají, si při natáčení hodně užili.

Čekal je tvrdý několikaměsíční trénink a tak si mohli klidně říci: Matrix nás dostal. Příprava na roli neznamenala jen tvrdý fyzický dril. K tomu, aby třeba Keanu Reeves mohl dobře zahrát hlavní úlohu mladíka Nea, musel přečíst několik filosofických knížek. Největší "lahůdky" však pocítil přímo na vlastní kůži. Musel se třeba každý den koupat v bazénu plném ledu. Jeho hrdina je totiž oproti prvnímu dílu v pokračováních Matrix Reloaded a Matrix Revolution vyspělejší, akčnější a tvrdší.

Sedm hodin denně Reeves trénoval Kung Fu pod dohledem vyhlášeného specialisty Yuena Wo Pinga. "Trénink pro dva nové filmy byl asi tak třikrát náročnější, než příprava na první film," přiznal Reeves. "Neovy bojové scény jsou vyspělejší, náročnější a pružnější. V jedné scéně jsou chvaty, které nebyly v celém díle prvního Matrixu," dodal herec. Přesto mu drsné podmínky nevadily. Dokonce to prý byla i legrace. "Ale zároveň tvrdá práce a chvílemi to i bolelo. Led je prostě tvůj 'kamarád'," říká Keanu ironicky.

Pokračování úspěšného filmu, který se zabývá nekonečnem, virtuální realitou a bojem s vesmírnými nestvůrami, vytvořili bratři Watchowski, původem z Ruska. Ti jsou pověstní svým pedantstvím a touhou po absolutní dokonalosti záběru. "Chtěli, aby to bylo maximálně okázalé, v dobrém slova smyslu. To se jim, myslím, podařilo," uznává Reeves kvality svých "chlebodárců". 

Reklama