Sociální sítě zaplavila slova charismatického herce Keanu Reeves. Ten se vyjádřil k životu, jako takovému. K postoji, kdy se někdo snaží žít jen zdravě s vidinou dlouhého a kvalitního života a výsledek může být úplně opačný. Jeho výrok má hodně, co do sebe, nemyslíte?

keenu reeves„Přítelkyně mé matky jedla celý život zdravé jídlo. Nikdy nevypila ani kapku alkoholu, anebo nesnědla „špatné“ jídlo. Cvičila každý den. Byla velmi pružná a ohebná, aktivní. Užívala všechny doplňky stravy doporučené jejím doktorem. Nikdy nešla na sluníčko bez ochranného krému a brýlí, a pokud to udělala, pak jen na nezbytně nutnou dobu. Chránila sebe tak, jak asi nikdo koho ve svém okolí znáte. Dnes má 76 let a rakovinu kůže, rakovinu kostní dřeně a extrémní osteoporózu.

Přítel mého otce jí slaninu, která je ale sakra slanina. Máslo, které je fakt máslo. Tuky, které jsou vrcholem tuků. Nikdy, a tím myslím nikdy necvičil. Vždy byl v létě na sluníčku spálený a poté sloupaný, a to každé léto. Ve své podstatě si užíval všeho naplno ve smyslu žít a neposlouchal, co mu říkají ostatní. Dnes má 81 let a doktoři mu říkají, že má zdraví jako mladík.

Lidé, nemůžete se skrýt před vlastním jedem. Je tady a najde si vás. Pokud na něj myslíme. Tedy slovy přítelkyně mé pořád žijící matky. Kdybych věděla, že můj život skončí takto, žila bych životem na 100 % se vším, co mi nabídne. Užívala bych si všeho, co mi bylo řečeno, abych nedělala. Nikdo z nás nevyvázne ze života živý. Prosím vás přestaňte se trýznit myšlenkami, co jste zase udělali špatně.

Jezte všechno chutné, voňavé, delikátní. Procházejte se jak při svítání, tak při západu slunce. Skočte do oceánu. Řekněte vše, co máte na srdci a schováváte to před ostatními. Buďte blázniví. Buďte přátelští. Buďte crazy. Nemáte čas na nic jiného“.

Zdroj: www.facebook.com
Zdroj foto: www.shutterstock.com

Reklama