5bc5b1bbeed72obrazek.png

  • Ke zmírnění krvácení během menstruace

Trápí vás silná menstruace. Pak si vymačkejte šťávu ze tří citronu a těsně před svými dny, i během nich, si denně dopřávejte kyselý leč kouzelný „lektvar“. Šťáva z citronu dokáže rychle a účinně zmírnit krvácení.

  • Pro krásné nehty

Máte nehty, které se lámou, třepí a dělají se vám záděry? Pak si každý večer, těsně než jdete spát, potřete nehty a jejich okolí citronovou šťávou. Během pár týdnů se nehty zregenerují a budou mnohem zdravější.

  • Proti zápachu v lednici

Pokud vám zapáchá lednice, pak do ní umístěte na 24 hodin misku, ve které bude čerstvě vymačkaná citronová šťáva. Do uzavřených šuplíků vložte vatu, kterou jste předtím namočila do citronů. Pro silnější účinek ještě ledničku šťávou vytřete.

  • Aby byla nejen plotna čistá

Je vaše plotna mastná a nemůžete se zbavit připečených zbytků jídla? Použijte citron. Šťávu smíchejte s trochou octa, přidejte vodu a můžete se pustit do práce. Jedná se o účinný čistící a odmašťující prostředek, který si jistě při úklidu domácnosti zamilujete. Lze využít i na znečištěnou vanu či mikrovlnou troubu, zničí i vodní kámen v záchodě.

  • Lehce a snadno k nádherně bílému úsměvu

Než vyrazíte si nechat vybělit zuby k odborníkovi, vyzkoušejte citrony. Ty díky kyselosti dokáží zuby nejen zesvětlit, ale zbavit skvrn a zubního kamene. Působí také jako desinfekce pro ústní dutinu, výsledkem je svěží čerstvý dech.

  • Ke krásnějším vlasům

Citronová šťáva je ideální i jako vlasový stimulátor. Pokud budete pravidelně aplikovat tekutinu na pokožku hlavy, vlasové cibulky se nastartují a vlasy začnou rychleji růst. Je vhodným pomocníkem při boji s lupy.

5bc5b20bc581eobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Reklama