stetce.jpg
Foto: Shutterstock

Jak často čistit štětce na make-up?

Štětce na make-up používá většina z nás každý den a každý den se s nimi dotýkáme svých obličejů. Můžeme ale říct, že je i stejně často čistíme? Ani jednou za měsíc není dostačující. Podle dermatologů a vizážistů bychom měli své nástroje čistit mnohem častěji, abychom zabránili hromadění bakterií, které mohou škodit naší pokožce.

Neexistuje žádná odpověď na to, jak často přesně musíte štětce a houbičky na make-up čistit, ale vizážisté a dermatologové se obecně shodují, že často. Legendární vizážistka Bobbi Brown například své štětce myje jednou týdně. Podle ní, čím jsou čistší, tím je to lepší. Používají se totiž na obličej. Ke štětcům na oční stíny a linky je trochu shovívavější. Ty čistí dvakrát za měsíc. Vizážista Troy Surratt se s ní shoduje a taktéž myje štětce jednou za týden. Podle amke-up artistky Ashleigh Ciucci může pravidelné čištění štětců nejen prospět vaší pleti, ale také prodloužit životnost štětin a zajistit lepší aplikaci produktu.

Také jsme psali: Kosmetické štětce: Víte které na co používat?

Jak čistit štětce na make-up?

Nejlepší a nejdůkladnější metoda čištění vašich líčících nástrojů vyžaduje vodu přípravek na čištění štětců a houbiček. Dobrý je i jemný dětský šampón. Čištění štětců vám pak mohou usnadnit nástroje k tomu určené jako jsou čisticí podložky nebo rukavice. Krouživým pohybem štetcem jezdíte po podložce nebo rukavici s výstupky, které pomohou k efektivnějšímu a rychlejšímu vyčištění.

646b55966ca5dobrazek.png

1. Beauty Blender, Douglas, 330 Kč / 2. Ebelin, dm drogerie, 89,90 Kč / 3. Lash Brow, Hebe, 101 Kč / 4. ARTDECO, Notino, 202 Kč / 5. KILLYS, Hebe, 110 Kč / 6. Sinsay, 89 Kč / 7. Makeup Revolution, Dr.Max, 219 Kč
Foto: Se souhlasem Hebe, Dr. Max, Douglas, Notino, Sinsay

Zdroje: Americká dermatologická asociace, Allure, Allure 2, Vogue

Reklama