Ačkoli je dnešní téma „vy a jazyky“ do redakce dorazil příspěvek od čtenářky Anny, ještě ke včerejšímu písničkovému dni. Rozhodl jsem se, příspěvek pro zpestření uveřejnit.

Téma dne je tentokrát: Vy a jazyka. Zatím mnoho příspěvků nedorazilo, tak jsem se rozhodl výjimečně uveřejnit tento od čtenářky Anny, který se vrací k tématu včerejšímu - jaké písničky jsou pro Annu osudové?

A ještě bych chtěl podotknout, že v tuto chvíli už tady nejsem. To koukáte, že ano? Od 10.00 hodin totiž dnes probíhá novinářská projekce filmu Lidice, na který budu psát recenzi. Tu uveřejníme příští středu, ale již dnes vám (po návratu) prozradím první dojmy. Několik novinek jsem načasoval, ale uvidíme, jak dlouho se na promítání zdržím. Je možné, že se tedy dnes chvíli budete setkávat s jinými editujícími - tak je koukejte potěšit nějakými zajímavými jazykovými novinkami!

Nyní již ale předávám slovo - ehm - klávesnici Anně...


Ahoj redakce,

Tak zhruba pred 35 lety me postavila na nohy jedna pisnicka. Byla manzelska krize, depka jak barak, ja uz byla zrala na psychiatra, ale tenkrat se ze srabu vetsinou clovek dostaval sam. I zaslechla jsem pisnicku od Heidy Janku - Ja jsem ja. To byste neverili, jak me tahle pisnicka postavila na nohy! Jako když date povadle kytce napit vodu. Predtim cela povadla se vzprimi, nalezne ztracenou sebeduveru, nadechne se a s plnym elanem zacne celit potizim. Je to neskutecne stara a ujecena pisnicka, ale tenkrat me opravdu zvedla ze zeme:

Pak prisel druhy rozvod a s nim pisnicka Lucie Bile eSeMeS:

Tahle dalsi pisnicka je taky pekna vykopavka. To byla jeste soutez EUROVIZE a ten italskej klucik se svoji pisnickou vyhral. Pak uplynulo par let, technika pokrocila a mi meli radio+magnetak s kazetami. Tak jsem asi mesic cekala se zapnutym kazetakem na vysilani nemecke[tenkrat!!!!!] stanice, abych si ji mohla nahrat. Po mesici uz jsem ztracela nadeji, ale jednou jsem zaslechla prvni tony a ja se vrhla na kazetak jako o zivot! Uplny zacatek jsem nestihla a ke konci uz tam zacali neco nemecky sprechtit. Ale byla jsem stastna prestastna, ze jsem tu pisnicku mela. Za dlouho-predlouho prisel internet a s nim youtube a ja si sveho Luise mohla najit. Obcas posloucham radio Blanik a svete div se, uz nekolikrat jsem tam presne tuhle pisnicku zaslechla. No a kdyz jsem si, po letech tu písničku nasla, zjistila jsem, ze moje vnucka mu je neskutecne podobna - samozrejme, kdyz byl klucik, ted uz je to taky starej pardal-hahaha.

Tady je:

No a tahlyhle dve pisnicky jsou moje citovky, ty me rozbreci naprosto tutove - Jarek Nohavica Kometa a Jakub Smolik Haleluja. Slova v techto pisnich jsou absolutne neskutecna!!!!!!

Samozrejme tech pisni a skupin je daleko vic, ale tyhle byly a jsou v mem zivote dulezite.
Chtela jsem napsat jeste daleko vic, ale pres slzy nevidim.

S pozdravem,
Anna

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. května 2011: Vy a jazyky

  • Jak jste se učila cizí jazyk?
  • Kolik jazyků umíte?
  • Je pro vás cizí jazyk důležitý a proč?
  • Stala se vám s cizím jazykem nějaká zvláštní či humorná příhoda?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu: Redakce@zena-in.cz. Do předmětu mailu uveďte heslo: JAZYKY. Příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a také získání dárku, totiž knížky Life managment od Dity Zandl z nakladatelství GRADA a doplněk stravy BION 3, plný vitamínů a dalších prospěšných látek. Uzávěrka zasílání příspěvků je 26. května 2011 v 15.00 hodin.

kniha bion

Reklama