Připadá vám mluvení s věcmi normální? Pokud ano, jistě se shodněte se čtenářkou Vladkou006, která například při ztrátě klíčů či peněženky chodí po bytě a na tyto věci volá. Ale ony ne a ne přiběhnout...

K jisté dokonalosti dovedla mluvení s věcmi čtenářka Vladka006. Níže si přečtěte její příspěvek...


Já a hledání ztracených věcí, to je téma samo pro sebe. Často se rozčiluji, proč nejde prozvonit peněženka nebo klíče? Volám na ně, lákám, něžně k nim mluvím a ty potvory ne a ne vylézt. Takové naschvály mi dělá i mobil. Ku podivu jen tehdy, když přijdu z nějaké schůzky, utahaná ho položím určitě na botník, tím jsem si jistá. Za chvilku si vzpomenu, že jsem měla někam zavolat. Jdu k botníku a mobil nikde. Sakra. Kde je? Prozváním a nic. Dělá němého, nadávám mu. Po dobrém to nejde. No jo, já si vypla vyzvánění. Do pátrací akce zapojím i dceru se psem. Snad nejsem blbá? Kde by mohl být. Určitě jsem si ho z té kabelky vyndala. Prohledám všechna odkládací místa a mobil stále nikde. Bezradná hrábnu do kabelky a hle - mobil se na mě škodolibě ksichtí.
„Máš štěstí, že tě zrovna potřebuju. Jinak bych tě za trest vypla.“
Také mi rád dělá naschvály v černé kabelce. Mám černý mobil. Spěchám, na rychlo ho hodím do černé kabelky s dvaceti kapsami. Utíkám po schodech a on si začne zvonit.
„Kde jsi mobílku?“ Tady není, v téhle kapse také ne. Už kleju a nadávám. Mobil ztichne a já ho najdu v kapse, do které jsem hrábla jako první.
Další věc, na kterou jsem musela být občas hrubá, to je pračka. Teda už není. Došla mi s ní trpělivost.
Po dvou letech přestala prát. a začala nějak blbnout. Bavila jsem se o tom s kolegyní z práce. Ta mi prozradila, že tohle ta její pračka také dělala a vždy jí vyhrožovala opravářem.
Přišla jsem domů. Stoupnu si k pračce se štípačkami v ruce a říkám: „Tak hele, jestli nezačneš prát, zavolám na tebe opraváře.“
Pračka se umoudřila a prala. Takhle s vyhrožováním jsme se domlouvaly asi půl roku. Pak se sekla, a že prát nebude ani s vyhrožováním. Tak šla na svozák. Její nástupkyně zatím slouží dobře. Ale hned, jak jí manžel vytáhl k nám do bytu, sdělila jsem jí možná rizika. Jasně jsem jí vysvětlila, co se s ní stane, když se šprajcne a nebude prát.

Ale jinak jsem člověk mírumilovný a s věcmi zkouším nejdříve po dobrém.

Krásný den.
Vladka006

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2012: Mluvíte s věcmi?

  • Mluvíte s věcmi? A s jakými? Co jim říkáte? Kdy jste naposledy s nějakou věcí mluvila?
  • Připadají vám lidé, co mluví s věcmi, trochu šílení? Nebo to považujete za normální?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte nejpozději 11. 4. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a také šanci na získání pěkného dárku: slevového poukazu 1.000 korun do prodejen hodinek 4PM (FOR POSITIVE MOMENTS) k odběru značkových hodinek Axcent of Scandinavia a JetSet.

poukaz

Reklama