Slunce, časté máčení v slané i chlorované vodě, vítr, písek, prach - vaše vlasy to prostě tohle léto zase odskákaly. Jsou křehčí, sušší, třepí se, ztratily pružnost i lesk. O vyblednutí a změně barvy ani nemluvě. Věčným žmouláním vlasů před zrcadlem a stěžováním si kamarádkám jim nepomůžete. Trpělivou péčí však ano. Takže spočítáme oběti, identifikujeme nepřítele a zvolíme účinnou strategii.

Bitvě zdar!

 

Oběti 

 

OBĚŤ PRVNÍ: Barva

Pokud máte vlasy barvené, pravděpodobně měly už po pár letních dnech jiný odstín. S novým barvením však počkejte alespoň měsíc, ať si vlasy odpočinou. Mezitím si vypomozte tónovacími šampony či barevnými pěnami. Zatím nezatěžujte své vlasy ani trvalou ondulací či tupírováním. Pamatujte, že pleš nesluší každému.

 

OBĚŤ DRUHÁ: Hustota

Jsou všude: na polštáři i v nedělní svíčkové. Vypadávání vlasů vyřešíme několikadenní kúrou. Po umytí vetřeme do mokrých vlasů obsah ampulky s výživnými látkami. Působí do příštího mytí.

 

OBĚŤ TŘETÍ: Konečky

Na roztřepené konečky pomohou hlavně nůžky. Doporučuje se je pravidelně zastřihnout zhruba každých šest týdnů. Můžete pochopitelně přidat i některý z přípravků na zacelení roztřepených konečků. Je-li ale poškození větší, nezachrání je ani svěcená voda. I když ... nůžky vlastně ano.

Délky nelitujte, vlasy rostou nejrychleji právě v létě a během spánku. Zas jeden důvod si pořádně přispat.

 

OBĚŤ ČTVRTÁ: Lesk

Lesk znamená zdraví. Ten jen tak neobelstíte. Jeden fígl bychom ale měli: Vlasy po umytí osprchujte studenou vodou. Světelná “prasátka” na zeď sice házet nebudete, ale slibujeme, že rozdíl poznáte. Studená lázeň navíc prospěje i pokožce.

 

NEPŘÍTEL: Fén

Raději ho vynechejte. “To se lehko řekne,” bručíte si asi teď “pod fousy”. Pokud tedy nelze jinak, alespoň je nefénujte mokré, ale prosušené. Stejně se dají tvarovat až v poslední třetině schnutí. Vyvarujte se také příliš horkého vzduchu a držte fén aspoň 15 centimetrů od vlasů.

 

Protiútok

 

OPERACE PRVNÍ: Zachraňme, co se dá

Po návratu z dovolené věnujte vlasům zvláštní péči. Doplňte mytí vlasů kondicionérem pro suché a poškozené vlasy. Dopřejte si masku (nechejte ji působit alespoň 20 minut, pak smyjte šamponem pro suché vlasy). Vlasové regenerační kúry působí intenzivněji pod neprodyšnou fólií. Tělesné teplo se nahromadí a látky mohou rychleji a lépe účinkovat. Nejlépe působí v sauně nebo páře nebo pod fénem.

Dvakrát týdně provádějte rekondiční olejový zábal pomocí originálního přípravku či kvalitního olivového oleje.(Postupujte stejně jako u vlasové masky.)

 

OPERACE DRUHÁ: Zaútočte na všech frontách

Konzumujte vyváženou potravu s dostatkem aminokyselin, vitaminů a stopových prvků. Nikdy nepoužívejte levné hřebeny a kartáče. Plastové štětiny a kovové hřebeny mají ostré hrany, které vlasy poškozují. Také kovové sponky zanechávají otlaky, a v těch místech se vlasy lámou. V sauně je vždy sundejte! Vybírejte látkové gumičky a ohon dělejte pokaždé v jiné výšce.

A určitě vsaďte na moudré babičky-bylinkářky, které znaly sílu přírody v kopřivě dvoudomé, rozmarýnu lékařském a šalvěji lékařské.

 

 

Tip Ženy-in proti lupům: Pokud se tvoří lupy, protože vlasy i pokožka jsou suché, stojí za vyzkoušení majonézový zábal aplikovaný ještě před mytím vlasů: smícháme žloutek se lžičkou olivového oleje a několika kapkami citronu. Směs dobře vetřeme do pokožky vlasů. Hlavu zabalíme do ručníku a zhruba po hodině ji důkladně omyjeme.

       
Reklama