...přiznává s trochou zármutku naše čtenářka s nickem Věrulinka. Časy, kdy měla ke každé barvě lodiček stejně barevnou kabelku, jsou ty tam. Bolesti kloubů ji přiměly se s vysokými podpatky rozloučit, takže už jen nostalgicky vzpomíná

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Když se podívám z okna a na teploměr, tak slovo lodičky je zcela mimo mísu. Musím se smát výrazu,,mimo mísu“, ale je to tak. Mokro, blátivo, kam se stoupne, i když na teploměru je - 1,5°, což už opravdu pokrok, včera bylo - 4°.

Moje vzpomínky s tématem lodičky, mě vedou opět do mládí. Od 15 let jsem nosila lodičky na vysokých podpatcích, špičaté špičky, ač jsem byla varována, jak si ničím nohy, tedy chodidla. Proč bych si měla ničit nohy?

Ano, nejen chodidla, ale kyčle a páteř trpěla, což se vše okázalo věkem. Klouby na nohách bolestivý, kyčle ani nemluvím, a páteř, škoda slov. Dobře mně tak, ale které mládí si nechá něco vysvětlit a vymluvit, žádné. Vždyť ti starší, jsou přece vždy tak hloupí, že? Však to vím dnes, což je pozdě, a tak si říkám, trp, Atamane trp.

Boty a kabelky, to byla moje doména a ve všech možných barvách. Co lodičky barva, to rovnou k nim musela být kabelka. Jedna skříň byla plná jenom pro mé lodičky a kabelky. Div, že jsem k popelnicím nešla s odpadkama v lodičkách.

Léta běží, věk přibývá a já pro bolesti odkládala krásnou obuv a chodila ve sportovní obuvi. Co se zásobami? Vše jsem rozdala kamarádkám, protože moje lodičky byly opečovávané, jako malé děcko. Ani jedny jsem nevyhodila do popelnice, vše si holky rozebraly a já se s nimi loučila, jako s nejlepším kamarádem, pláčem.

Dodnes, když vidím ženu v krásných lodičkách na ,,šteklích“, podpatcích, tiše závidím. Neměla jsem to přehánět, což jsem dělala, v podpatcích jsem chodila i v práci, ač mě bolely nohy. A dneska jsem vděčná za sportovní obuv.

Zdraví Věrulinka, v dobrém závistivá.

Milá Věrulinko, vysoké podpatky nemůžou za všechno. Možná jste je měla víc střídat

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a jarní boty, milé ženy-in? Už se těšíte na jarní obutí? Vyhlížíte v obchodech, co byste si koupila? Jaké boty máte v plánu? Už jste si nějaké koupila? Vyrazila jste v nich? Které boty chybí ve vašem „botníku“ a ráda byste si je pořídila?

Nosíte spíš boty na podpatku, nebo nízké? Jste spíš pro obuv sportovní, nebo elegantní? Napište nám, pošlete nám třeba fotku bot, které jste si poslední dobou pořídila

Na vaše příspěvky textové i obrazové se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Kromě slevové poukázky na nákup bot nebo kabelky od CCC ještě krásnou barevnou myšku k počítači

cena

Reklama