Tyto problémy znepříjemňují život stále většímu počtu lidí a lze je považovat za určitou daň stresujícímu životnímu stylu a nezdravému stravování.

yay2.jpg

Potížím raději předcházejte

Chcete-li nepříjemným problémům předejít, nejezte těžce stravitelná jídla jako například smažené, tučné a příliš kořeněné pokrmy a kyselá jídla. Mezi špatně stravitelné potraviny patří ale také některé druhy syrové zeleniny, jako je například cibule, křen, ředkvičky či okurky.

  • Omezte alkohol, protože zvyšuje kyselost žaludku Pijte dostatečné množství tekutin a při jejich výběru myslete na to, že šumivé nápoje způsobují větry a káva zase zbytečně dráždí žaludek.
  • Zamyslete se ale nejen nad tím, čím se krmíte, ale také kolik toho sníte a jakým způsobem. Nedostatečné rozžvýkání potravy, spěch při jídle nebo dlouhé přestávky mezi jídly mohou také přispět k těmto obtížím. Svou roli hraje i to v jakém stavu se vaše trávicí soustava právě nachází.
  • Snažte se omezit stres.  Negativní vliv má také nikotin, který zbytečně zvyšuje množství vylučované žaludeční kyseliny. Kouření tedy buď úplně zanechte nebo jej alespoň omezte.
  • Zařaďte do své denní rutiny pohyb, stačí 30 minut denně. Zrychlíte tím průchod potravy trávící trubicí a zvýšíte pohyblivost střev, které jsou důležité pro správné trávení potravy.

Pomoc z přírody

yay1.jpg

Když už zhřešíte při hodování a dostaví se nepříjemné signály plnosti, přirozeným pomocníkem pro zmírnění žaludečních obtíží jsou bylinky. Léty prověřenou pomoc nabízí zázvor, který je už od pradávna známý svými příznivými účinky při potížích s trávením. Obsahuje totiž látky zvané gingeroly, o kterých je známo, že stimulují tvorbu slin a žaludečních šťáv a žluče, a tím mohou příznivě působit na činnost trávicí soustavy. Aby se žaludek udržel v klidu, nestačí jednoduše přidat do jídla trochu zázvoru. Vše je o dávkování!

Bylo prokázáno, že pro dosažení skutečného účinku je zapotřebí použít množství odpovídající alespoň 1000 mg zázvorového prášku. Toto množství přesně zajišťují 2 tablety Antimetilu. Tento doplněk stravy představuje rychlou a účinnou pomoc z přírody pro klidný žaludek a podporu zažívání. Díky standardizovanému obsahu zázvoru v každé tabletě totiž přesně víte, kolik zázvoru a gingerolů užíváte. Tablety se snadno polykají a mají neutrální chuť. Doporučujeme je užívat právě v případě přejedení, konzumaci nezvyklých nebo těžko stravitelných jídel během svátků či dovolených. Je navíc bezpečný také pro těhotné a děti již od 3 let. 

Dlouhodobé problémy

Pokud vás trápí žaludeční potíže delší dobu a opakovaně nebo se obtíže objeví náhle a intenzivně, obraťte se raději lékaře. Stejně tak zpozorněte, když se kromě trávících obtíží objeví zvýšená teplota, opakované zvracení nebo průjem v průběhu noci. I v tomto případě vyhledejte odbornou pomoc.

6256a07914762obrazek.pngDoplněk stravy

Více na www.antimetil.cz
6256a084de798obrazek.png

Reklama