Určitě to znáte. Dostali jste pytel vlašských ořechů, ty větší jste v pohodě vyloupali, ale na ty malé nemáte nervy. Strašná piplačka a výsledek téměř žádný. I já mám letos cca 2-3 kg nadbytečných a nerozlouskatelných ořechů, ale vyhodit je? To mi  bylo líto. Tak jsem si řekla, že když nebudou k jídlu, tak je zužitkuju jinak.
Napadlo mě, že by se z nich po slepení dal udělat skvělý korpus pro věnec, svícen apod. Posuďte sami, jak se mi to povedlo. Na fotkách je bohužel vidět mnohem víc lepidla než pouhým okem. Zkuste si
představit, že to nevidíte:-))

Nejdřív jsem vyrobila korpus, původně na adventní věnec se svíčkami, nakonec jsem ho ale použila na věnec na vstupní dveře, pověsila jsem ho už teď, není typicky vánoční ani adventní, tak to snad sousedi vydrží už v listopadu. :-))

Jako druhý v pořadí jsem si vyrobila svícen do práce, pro dodržení protipožárních opatření jsem ho podlepila několika vrstvami alobalu. :-))...a jako poslední jsem společně s ořechy využila i hrst nemleté zrnkové kávy... doprostřed jsem umístila svíčku. Moc pěkně to celé voní kávou. Svícen je opět potřeba pro jistotu něčím podložit, v domácích podmínkách stačí položit na talíř.

Tak co vy na to? Nezkusíte to někdo také?

Všechny zdraví

Augustyna


Milá inspirativní Augustyno,
děkujeme za pěkný nápad a posíláme 500 bodíků do VVS


Reklama