Brzy mě čeká výměna dokladů. A víte, že mi ani tolik nevadí běhání po úřadech jako pořízení nové fotky? Na každé vypadám jako naštvaná vyoraná myš.

Naštěstí jsem našla fotoateliér, kde vám dají vybrat ze dvou snímků. Jsem vděčná novým pravidlům, kdy sedíte rovně, nikdo vás nenutí k přiblblému úsměvu a nearanžuje do nepřirozené pózy ramínkem dopředu. Sedím rovně a tvářím se vážně v domnění, že tak je to nejlepší, ale paní fotografka mi decentně naznačí, že bych se měla alespoň trochu usmívat. Ohnu tedy koutky po vzoru smajlíka, ale ani to ji neuspokojí. „Snažte se usmívat vnitřně,“ rozumějte očima. To už chce notnou dávku hereckého umění. Nehnout ani brvou, a přesto se tvářit optimisticky.

Zkrátka, dobrý fotograf musí být i dobrý psycholog.

Fotografování nesnáším odmalička. To když nás na rodinných výletech tatínek sešikoval do lajny, aby nás „vyblejsknul“na památku. Doslova jsem trpěla a vždycky se za někoho schovávala. Nejhorší bylo, když jsem měla na sobě sukni. Tvářila jsem se jako kakabus a měla zkažený celý den. Dnes už se tomu směju, jak jsem si nohy zauzlovala do šroubovice v domnění, že zamaskuji jejich hubenou klikatost. Efekt byl naprosto opačný, většinou to bylo první, co na fotce přitáhlo pozornost.

Teď už vím, proč nás fotil vždycky tatínek a skoro na žádné fotce není. Sám radši stál za objektivem než před ním. Ať se dělo, co se dělo, při zmáčknutí spouště vždycky zavřel oči, takže na každé fotce spal. Je to až roztomilé.

Fotím se strašně nerada, ač mi mnozí tvrdí, že jsem fotogenická. Ano, v jistých případech jsem ochotna připustit, že na některých fotkách vypadám docela obstojně. Když vůbec netuším, že mě někdo fotí!

Což není případ této fotky, ale tady se sama sobě docela líbím. I když nejsem učesaná, namalovaná ani hezky oblečená. Po vyjížďce na koni, což dokazují rajtky, jsme s neteří blbly na statku a snažily se udržet v kole traktoru.

dana

Co vy a fotky, milé ženy-in?

  • Fotografujete se rády? Myslíte si, že jste fotogenické? Vypadáte na fotkách lépe než ve skutečnosti?
  • Jak vypadáte na fotkách na dokladech? Také se nepoznáváte, když se podíváte na občanku nebo řidičák?
  • Máte nějakou fotku, kdy se sama sobě líbíte? Mohla byste nám ji ukázat a pochlubit se.
  • Máte nějakou fotku, na které se šklebíte, spíte, nebo tváříte nějak komicky? Máte odvahu nám ji poslat?
  • Napište nám, jak jste na tom před objektivem. Jste tam jako doma, nebo spíš mizíte?

Na vaše příspěvky a fotečky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A vy se pro změnu můžete těšit na krásný letní dárek, kosmetiku od Avonu.

dárek

Reklama